Przeskocz do treści
Spotkanie z Cyrylem Sone, autorem kryminału „Krzycz, jeśli żyjesz”
Inne

Spotkanie z Cyrylem Sone, autorem kryminału „Krzycz, jeśli żyjesz”

Zapraszamy na spotkanie z autorem kryminału „Krzycz, jeśli żyjesz” Cyrylem Sone – 12 lutego 2023 r. o 17.00. Spotkanie organizowane jest razem z Wydawnictwem Znak.

WYDARZENIE NA FB

Cyryl Sone, prokurator i debiutujący pisarz, opowie o tym, jak powstawała jego książka, co było dla niej inspiracją i uchyli rąbek tajemnicy, na temat kolejnego tomu, którego premiera będzie już w maju.

Cyryl Sone

Cyryl Sone – od przeszło ośmiu lat czynny zawodowo śledczy publikujący pod pseudonimem. Sone nie stosuje uproszczeń, unika zakrzywiania rzeczywistości. Jako jedyny autor kryminałów opisuje kulisy prokuratorskiej pracy z wiernością bliską reportażu. Seria o Konradzie Kroonie odkryje przed czytelnikiem najbardziej poufne tajniki prowadzenia postępowań karnych oraz metody wykrywania przestępstw. Bo przecież któż lepiej może opowiedzieć o pracy prokuratora niż sam prokurator?

O książce „Krzycz, jeśli żyjesz”

W październikowy poranek spacerujący z psem mężczyzna zauważa dryfujące w Strzyży ciało młodej kobiety. Okazuje się, że to zaginiona miesiąc wcześniej Weronika Zatorska.

Sprawa trafia na biurko prokuratora Konrada Kroona – najbardziej błyskotliwego ze wszystkich gdańskich śledczych niepokornego aroganta. Kroon nie szanuje żadnych reguł, rzadko słucha zdania innych. I nigdy się nie myli.

Na ciele Zatorskiej nie ujawniono jakichkolwiek obrażeń, a przeprowadzona sekcja zwłok nie wykazała, by do śmierci dziewczyny przyczyniły się osoby trzecie. Pogrążeni w żałobie rodzice Weroniki próbują przekonać prokuratora, że to niemożliwe. Nikt jednak nie daje wiary im słowom. Do czasu.
Choć prokurator początkowo nie wierzy chłopakowi i postanawia umorzyć śledztwo, wkrótce dociera do niego, że za śmiercią dziewczyny stoi coś więcej.
Czy Kroonowi uda się rozwikłać najtrudniejszą zagadkę w całej karierze?

Czy podąży za swoją intuicją i odkryje, jak naprawdę wyglądały ostatnie dni życia Zatorskiej?

Kto zabił Weronikę?

Krzycz, jeśli wiesz.