Przeskocz do treści
Czas na dożynki
Inne

Czas na dożynki

Rada Dzielnicy IV Prądnik Biały oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Witkowic zapraszają na Osiedlowe Dożynki 2016 w Witkowicach – Górce Narodowej (11 września). Schyłek lata to czas dożynek. Do Dworku Białoprądnickiego zapraszamy na tradycyjny Witkowicki Koncert Dożynkowy 9 września (piątek) od godz. 17.00. Impreza odbędzie się w plenerze. Wstęp wolny.

Podczas muzycznego popołudnia wystąpią „Prasłowianki” oraz Wiktoria Bisztyga (śpiew), Paweł Pierzchała (fortepian) oraz Michał Mazgaj (akordeon).
Przypomnijmy, że „Prasłowianki” to działająca od 2009 roku wokalno-instrumentalna grupa, złożona z byłych członków Zespołu Pieśni i Tańca UJ „Słowianki”. W repertuarze zespołu znajdują się ludowe pieśni krajów słowiańskich, głównie bałkańskich w tym: Serbii, Macedonii, Dalmacji, Bośni, Chorwacji etc. Profesjonalizm, entuzjazm oraz spontaniczność prezentowanego programu sprawiają, że występy „Prasłowianek” tworzą niezapomnianą atmosferę i są bardzo ciepło przyjmowane przez publiczność łatwo dającą się wciągać do wspólnej zabawy. Zespół ma na koncie wspólne występy z „Trubadurami”, „Voxem” z Nigelem Kennedym.

Więcej informacji o zespole: http://www.slowianki.uj.edu.pl/

Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa artystów bronowickich, pt. „Kolory lata”.