Przeskocz do treści
Czekając na Trzech Króli
Inne

Czekając na Trzech Króli

Serdecznie zapraszamy na noworoczne kolędowanie z udziałem Soroptymistek z krakowskiego klubu „Soroptimist International”. Ten wyjątkowy koncert o nazwie „Czekając na Trzech Króli” odbędzie się 6 stycznia (środa) o godz. 17.00 w Sali Kominkowej Dworku Białoprądnickiego. Wstęp wolny.

Soroptymistkom będzie towarzyszył zespół „Promyki Krakowa”.

Soroptimist International to międzynarodowa organizacja kobieca działająca w 125 krajach na świecie,skupiająca kobiety o różnych zawodach, wieku i doświadczeniu.Poprzez swoje rozliczne działania Soroptymistki chcą budować lepszy świat dla kobiet i dziewcząt. Soroptimist International należy do grupy organizacji pozarządowych /NGO/i ma swoje przedstawicielstwa w centrach ONZ działających w Nowym Jorku,Genewie, Wiedniu, Rzymie, Nairobi i w Paryżu.Pierwszy klub został założony w roku 1921 w Oakland w USA.

Soroptymizm działa w Polsce od roku 1990. Krakowianki w Pierwszym Krakowskim Klubie SI, to przede wszystkim przyjaciółki skupione na wspólnej pracy dla dobra innych,o otwartych umysłach i sercach.

Promyki Krakowa – zespół instrumentalno-wokalny Promyki Krakowa powstał w 1986 roku przy Ośrodku Kultury im. Cypriana Kamila Norwida. Od 1992 roku pracuje przy Szkole Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie. Założycielką zespołu, kierownikiem artystycznym, aranżerem, pedagogiem, opiekunem, menadżerem jest Roma Doniec-Krzemień. W swoim programie wykonuje muzykę ludową, góralską, krakowską, piosenki popularne (m. in. lwowskie) oraz utwory polskich kompozytorów, którzy tworzyli na motywach ludowych (Chopin, Młynarski, Ogiński, Paderewski, Popławski, Lutosławski), a także muzykę poważną. Występuje w strojach ludowych z różnych regionów Polski. Przez 18 lat w zespole występowało około 90 uczestników, młodzieży w wieku 10-20 lat w trzech grupach. W tym czasie zespół dał ponad 600 koncertów w kraju i poza jego granicami.