Przeskocz do treści
Dla filmożerców
Inne

Dla filmożerców

Kolejna odsłona cyklu KineDok. Lato/Jesień – wzruszający, na długo zapadający w pamięć film. pt. „Księżycowy spacer z dziadkiem”. 7 grudnia, godz. 19.00, Sala Teatralna (Oficyna Wschodnia).

Norweski dokument, w reżyserii Davida Alræka to ciepła i zabawna historia rodzinna o tym, jak nowe wspomnienia wymazują z pamięci stare, które powoli ulegają zapomnieniu. Kåre, dziadek reżysera był nieustraszonym podróżnikiem, wynalazcą, zawsze miał fantastyczne pomysły, kolekcjonował również wspomnienia, a dla wnuka był bohaterem.
Po projekcji zapraszamy na spotkanie z Simonem Barrym – francuskim studentem filmoznawstwa.
fbDołącz do nas na facebooku i zaproś przyjaciół!
O KineDok. Lato-Jesień:
KineDok. Lato – Jesień to unikalny klub filmowy oraz alternatywna platforma dystrybucyjna skupiająca zarówno miłośników, jak i twórców kina dokumentalnego,
W ramach tego projektu nieodpłatnie dla publiczności pokazywane są wybrane przez organizatorów europejskie filmy dokumentalne, prezentowane i nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmowych
Inicjatorem projektu jest Instytut Filmu Dokumentalnego w Pradze, a koordynatorem w Polsce jest Krakowska Fundacja Filmowa, organizator jednego z najstarszych w Europie festiwali filmowych – Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Creative Europe Media, Visegrad Fund, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2017.