Przeskocz do treści
Dmuchany kajak
Inne

Dmuchany kajak

Przeżyj 1200 kilometrów rzecznej przygody! Tym razem w „Pociągu do podróży” zagości Zdzich Rabenda i fantastyczna wyprawa dmuchanym kajakiem przez Polskę. Zapraszamy 17 listopada (czwartek), o godz. 18.00. do sali teatralnej.

Po zeszłorocznej wyprawie rowerowej dookoła Polski, Zdzich Rabenda szukał nowego sposobu na dalsze odkrywanie rodzimych zakątków. W tym celu pod koniec czerwca tego roku zebrał ekipę i wyruszył z dmuchanym kajakiem na plecach, pociągiem i autostopem, na sam koniec Polski i Unii Europejskiej – do przejścia granicznego z Ukrainą w Dorohusku. Cel: przepłynąć od wschodniej do zachodniej granicy ponad 1200 kilometrów największymi polskimi rzekami Bugiem, Narwią, Wisłą, Brdą, Kanałem Bydgoskim, Notecią, Wartą i Odrą. Mimo wielu przeciwności losu i braku jakiegokolwiek doświadczenia (nigdy wcześniej nikt z ekipy nie płynął kajakiem), czterdzieści dni później po ogromnej ilości przygód, walki z żywiołem i własnymi ograniczeniami dotarli do Morza Bałtyckiego. To opowieść o pokonywaniu granic w każdym znaczeniu tego słowa!

Wstęp wolny

fb

Dołącz do wydarzenia na facebooku i zaproś znajomych na slajdowisko

Zdzich Rabenda – Autor Takie Tam z Tripa: http://takietamztripa.pl/ https://www.facebook.com/takietamztripa
Na co dzień prowadzi firmę TYŚ WIDZIOŁ – podróże i edukacja ( www.tyswidziol.pl ), zajmującą się prezentacjami i warsztatami o tematyce etnologiczno- podróżniczej dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Sam o sobie:
„Choć szczegółowo planuje każdy wyjazd, w podróży staram się omijać udeptane ścieżki wyznając zasadę ‘Miej koniec języka za przewodnika’. Zawsze przekraczam własną strefę komfortu szukając autentycznych spotkań z ludźmi i ich kulturą oraz miejscami, w których żyją. W tym celu zazwyczaj jako środek transportu wybieram autostop, rower, lub piesze wędrówki. Obecnie mam za sobą ponad 50 odwiedzonych krajów na trzech kontynentach i sporo ciekawych planów na przyszłość. Uwielbiam jazdę na rowerze, wspinaczkę wysokogórską, fotografię, piłkę nożną, street art, gotowanie i dziką przyrodę”.

Więcej o podróży kajakiem przez Polskę:
http://www.redbull.com/pl/pl/adventure/stories/1331816387367/kajak-pneumatyczny-podroze-kajakowe-splyw-polskimi-rzekami