Przeskocz do treści
Dookoła świata
Inne

Dookoła świata

Szymon Kuczyński – młody, ale bardzo doświadczony żeglarz, nieco ponad dwa lata temu wyruszył z Wysp Kanaryjskich w samotną wyprawę dookoła świata. Podróżował maleńkim, zaledwie 6,5-metrowym jachtem Maxus 22 „Atlantic Puffin”. O tej pasjonującej żegludze opowie podczas najbliższych Kolosowych Spotkań w Dworku. W tę niezwykłą podróż wyruszymy 8 kwietnia (sobota) o godz. 17.00, Sala Teatralna w Oficynie Wschodniej
(ul. Papiernicza 2). Wstęp wolny.

Młody podróżnik żeglował na zachód tzw. trasą pasatową przez Kanał Panamski i wokół Przylądka Dobrej Nadziei. Pacyfik przepłynął z jednym postojem, a wskutek awarii telefonu satelitarnego, po opuszczeniu Australii żeglował bez kontaktu z lądem. Łącznie pokonał 28 tys. mil morskich i udowodnił, że nawet tak długi oceaniczny rejs da się zrealizować bez wielkiego budżetu, adaptując do swoich potrzeb projekt małego, seryjnego jachtu.

Spotkanie z Szymonem Kuczyńskim poprowadzi Janusz Janowski.

Więcej informacji: www.kolosy.pl

Podczas Kolosowych spotkań odbywających się u nas raz w miesiącu, słynni globtroterzy opowiadają o swoich wyprawach i przedstawiają naprawdę fascynujące historie. Towarzyszy temu pokaz slajdów i dyskusja. Gwarantujemy: warto oderwać się od codzienności i wyruszyć z nami w podróż.