Przeskocz do treści
Dowody Istnienia
Inne

Dowody Istnienia

Recital „Dowody Istnienia” to unikalne międzypokoleniowe spotkanie krakowskich twórców piosenki – wybitnego kompozytora, głównego obok Zygmunta Koniecznego związanego od lat z kultowym ośrodkiem kulturalnym Piwnica pod Baranami i jednej z najciekawszych postaci współczesnego krakowskiego środowiska piosenki literackiej – autorki tekstów, aktorki i wokalistki Agnieszki Grochowicz. Zapraszamy w niedzielę (15 marca) o godzinie 18:00 do Sali Kominkowej. Wstęp wolny.

Na recital składa się kilkanaście nowych, kontrastujących ze sobą utworów słowno-muzycznych eksplorujących temat kondycji człowieka wobec zjawisk takich jak miłość,nieuchronność, los, przemijanie, wiara i nadzieja, które zostały napisane przez tandem Grochowicz/Zarycki.

Spotkanie twórców różnych pokoleń sprawia iż ich światy przenikają się, co gwarantuje widzowi bardzo interesujące doświadczenie artystyczne. Narodziny kilkunastu utworów o takim charakterze są również dowodem na to, że w dzisiejszych trudnych, skomercjalizowanych czasach nadal istnieją, spotykają się i działają twórcy, którzy zadają sobie i widzom niemodne dziś choć nieuniknione pytania o tajemnicę jaką jest Istnienie.

Wokalistce akompaniuje zespół znakomitych krakowskich muzyków w składzie:
Paweł Pierzchała (piano)
Antoni Dębski (bas)
Vitaliy Ivanov (saksofony)
Damian Niewiński (perkusja)

Andrzej Zarycki o Agnieszce Grochowicz:

„Utalentowana muzycznie, wrażliwa, pracowita, precyzyjna, odpowiedzialna, twórcza aktorka…. Radość śpiewania i inteligencja sprawia, że jej interpretacje oprócz jakości warsztatowej i artystycznej mają rzadki, precyzyjnie kontrolowany wdzięk. Są pełne lekkości i przykuwającego uwagę uroku. Z satysfakcją przyjąłem propozycję współpracy z Panią Agnieszką przygotowującą nowe pieśni do kolejnego swojego recitalu. Teksty które otrzymałem do umuzycznienia śpiewają od pierwszego czytania.”

Zygmunt Konieczny o Agnieszce Grochowicz:

„Słyszałem recital Agnieszki Grochowicz i uważam, że jest to jedna z najlepszych wokalistek w Polsce; wszechstronnie muzykalna i znakomicie interpretująca śpiewany tekst. Jej występ jest niezapomnianą kreacją artystyczną. Agnieszka dodatkowo wyróżnia się tym, że jest autorką wszystkich wykonywanych przez siebie tekstów wysokiej próby literackiej, a także bardzo interesującej muzyki do niektórych ze swoich piosenek. Gorąco polecam.”