Przeskocz do treści
Dreszcz metafizyczny
Inne

Dreszcz metafizyczny

Zdjęcie obok to zwiastun nastroju, jaki tworzą niezwykłe obrazy i grafiki Pauliny Knyziak – Niezgodzkiej. Wystawę można oglądać do 9 grudnia. Wstęp wolny.

Mieszkająca od urodzenia w Krakowie artystka jest poetką, malarką i animatorką kultury. Tytuł wystawy – „Anioły i Demony Witkacego czyli dreszcz metafizyczny” bezpośrednio nawiązuje do postaci Stanisława Ignacego Witkiewicza, która fascynuje oraz inspiruje artystkę.

Autorka o swojej twórczości: – Każdego dnia sama tworzę swój świat z malarstwa, poezji i prozy. Namalowane przeze mnie obrazy są więc tak naprawdę scenografią do spektakli, rozgrywających się na wewnętrznej scenie wyobraźni[…]

Paulina Knyziak – Niezodzka jest laureatką konkursów poetyckich i wyróżnień za reżyserię spektakli teatralnych. Jej twórczość malarska prezentowana była miedzy innymi na wernisażach w Galerii Lamelli (Kraków), na zamku w Żywcu, w Pałacu Zieleniewskich, w Dworze Czeczów (Kraków), w staropolskim dworze w Krzykawce , w Pałacyku „Sokół” w Skawinie, w Pałacu Platerów w Bliżynie, w Pałacyku „Art -Styl” w Kielcach.

Ma na koncie także wystawy zbiorowe w krajach europejskich: w Wenecji, Mediolanie, Kijowie, Rzymie oraz w Paryżu.

W 2011 r. Oficyna Konfraterni Poetów wydała jej tomik poetycki “Wiersze i obrazy- „Wariacje na temat człowieka”.

Wiersze Pauliny Knyziak – Niezgodzkiej drukowane były także w tomikach zbiorczych Krakowskiej Konfraterni Poetów „Dźwięczenie słowem” Święta codzienność” „Świąteczne przesłania” oraz w wydaniach pokonkursowych jako nagroda za wyróżnienie (m. in. w I ogólnopolskim konkursie im. Z. Herberta).

Więcej informacji oraz fascynujące prace Pauliny Knyziak – Niezgodzkiej można obejrzeć pod adresem:http://paulinartcracow.wixsite.com/knyziak-niezgodzka

Dołącz do nas na facebooku!