Przeskocz do treści
Droga do zdrowia
Inne

Droga do zdrowia

Wiosną budzimy się do życia! To także znakomity czas, aby przyjrzeć się swojemu zdrowiu. Co nas wzmacnia? O naturalnych sposobach wspierających nasze zdrowie dowiemy się na spotkaniu z cyklu Zdrowie Holistyczne – Nasza droga do zdrowia – 7 kwietnia godz. 17.00 (Sala Teatralna, Wstęp wolny).
Nasze spotkania mają na celu kształtowanie społecznej umiejętności holistycznego rozumienia czynników wpływających na zdrowie. Uwarunkowania społeczne i związane z nimi codzienne ludzkie wybory związane z uzależnieniami, złym odżywianiem, niską aktywnością fizyczną i brakiem umiejętności kierowania stresem są przyczyną wielu chorób. Działania z zakresu promocji zdrowia, które uczą umiejętności odczytywania zdrowia w różnych obszarach życia człowieka, stanowią szansę na budowanie społeczeństwa ludzi zdrowych.
Na spotkaniu posłuchamy wykładów:
– W poszukiwaniu harmonii ciała, umysłu i duszy – medycyny świata – Dorota Adamczyk
– Kultywowanie zdrowia i dobrego życia w medycynie chińskiej – Marek Kalmus
Spotkanie odbędzie się w sali teatralnej.
Wstęp Wolny
Dorota Adamczyk – hirudoterapeuta, członek Polskiego Towarzystwa Hirudoterapii, biolog, genetyk, absolwentka UJ, ekolog po studiach podyplomowych z doświadczeniem w pracy w służbie zdrowia oraz pasjonatka zgłębiająca od lat tajniki medycyny naturalnej. Stosuje ziołolecznictwo, akupunkturę, akupresurę, świecowanie metodą Hopi, a praca z pijawkami lekarskimi pozwoliła jej w pełni połączyć świat medycyny naturalnej ze światem nauki.
Dr Marek Kalmus – założyciel i dyrektor Instytutu Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia, prezes Polskiego Towarzystwa Tradycyjnej Medycyny Chińskiej oraz dyrektor zarządzający Centrum Medycyny Chińskiej w Krakowie
Prowadzi kurs „Wielkie systemy medyczne Wschodu”. Polski podróżnik, tybetolog i badacz kultur tybetańskich. Podróżuje po Azji od ponad 30 lat – w czasie 35 podróży spędził tam łącznie ponad 4 lata.
Studiuje medycynę chińską od 1986 roku. Na podstawie wykładów Claude Diolosy (z lat 80.) wydał książkę Chiny, kuchnia… tajemnice medycyny. Autor książek o Tybecie (m.in. Tybet – legenda i rzeczywistość, Świadomość zwyczajna, świadomość przebudzona). Popularyzator medycyny chińskiej. Od ponad 20 lat organizuje kursy medycyny chińskiej. Wykłada na studiach Dalekiego Wschodu UJ.
Trener międzykulturowy. Od 1992 roku prowadzi firmę Marek Kalmus Consulting (www.kalmus.com.pl) zajmującą się m.in. szkoleniami, doradztwem turystycznym (Azja) i doradztwem międzykulturowym (treningi, mentoring, coaching). Od 2013 jest współzałożycielem i dyrektorem zarządzającym Centrum Medycyny Chińskiej w Krakowie, ul. Warszawska 1