Przeskocz do treści
Drum & Fight
Inne

Drum & Fight

Walka, taniec, muzyka! W piątek, 11 września, o godz. 20.30 w Dworku Białoprądnickim zobaczymy widowiskowy spektakl multimedialny w wykonaniu grupy Wataha Drums.

„Drum & Fight” to kolejna odsłona wydarzeń, kryjących się pod hasłem „Keep Calm & Celebrate 40”, zorganizowanych z okazji 40-lecia działalności Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”.

Historia Dworku Białoprądnickiego sięga XVI wieku. Pełnił wówczas funkcję znamienitej rezydencji biskupiej. Wielokrotnie przebudowywany i niszczony był świadkiem ważnych wydarzeń dla Krakowa i Polski. Był też miejscem przyciągającym twórcze umysły – Jan Kochanowski, Łukasz Górnicki, Mikołaj Rej, Wojciech Kossak – wszyscy oni gościli na Prądniku. W 1975 roku budynek został podniesiony z gruzów i oddany na działalność ówczesnego Dzielnicowego Domu Kultury, stając się ważnym punktem na kulturalnej mapie Krakowa. Bywali tu Ewa Bem, Marek Grechuta, Kora z Manamem, czy Jarek Śmietana.

Dziś w tych zabytkowych murach wielowiekowa historia łączy się ze współczesnością i tworzy kreatywną przestrzeń dla nowoczesnych projektów. Jednym z nich jest spektakl „Drum & Fight” – niezwykła multimedialna produkcja w wykonaniu grupy Wataha Drums.

Muzyczne widowisko przenosi widza w postapokaliptyczny świat po wojnie nuklearnej, w którym dwie grupy rywalizują o kurczące się zasoby. Na nowo odkrywają energię i potęgę natury, która mozolnie wykluwa się na zgliszczach. To daje nadzieję.

Przewodnikami po świecie rytmu są muzycy formacji Wataha Drums, po świecie ruchu – mistrzowie sztuk walki z Krakowskiej Szkoły Wushu. Spektakl wypełniają widowiskowe sceny walk, zespolone z choreografią i tańcem, a także efekty multimedialne i wizualizacje, wykorzystywane w niezwykle oryginalny sposób. Całości dopełniają kostiumy, tworzące i charakteryzujące postaci zarówno te z krwi i kości, jak i te zamieszkujące granice światów materialnego i świata symboli. Muzyka, skomponowana przez Marka Smoka Rajssa, maluje poszczególne odsłony spektaklu, a dzięki wykorzystaniu systemu surround w sposób naturalny włącza widzów do współuczestniczenia.

Plener
Wstęp wolny
(nie obowiązuje rezerwacja miejsc)

drum_fight_plakat