Przeskocz do treści
Dworek bez barier - dziękujemy!
Inne

Dworek bez barier – dziękujemy!

Jesteśmy instytucją przyjazną osobom niepełnosprawnym. W dowód uznania otrzymaliśmy wyróżnienie w tegorocznej edycji konkursu architektonicznego „Kraków bez barier” 2015. Za pomoc w realizacji udogodnień dla osób niepełnosprawnych szczególne podziękowania należą się: Miejskiemu Konserwatorowi Zabytków – Panu Jerzemu Zbiegieniowi, Radnej Miasta Krakowa – Pani Teodozji Maliszewskiej oraz firmie Meblodom Plus.

Warto przypomnieć rozwiązania, dzięki którym Dworek Białoprądnicki zasługuje na miano instytucji bez barier:

W bezpośrednim sąsiedztwie wejścia do głównego budynku przy ul. Papierniczej 2 znajduje się oznaczone miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej. Dostęp do samego budynku umożliwiają szerokie, brukowane alejki prowadzące do platformy schodowej. Dzwonek umieszczony na wysokości osoby siedzącej na wózku daje możliwość wezwania obsługi (całodobowa ochrona). Każda z osób pracujących na portierni jest odpowiednio przeszkolona w profesjonalnej obsłudze platformy.

Kolejnym udogodnieniem są poszerzone drzwi uruchamiane na fotokomórkę, pozwalające na swobodny wjazd wózkiem.

W 2015 roku przeprowadzono prace modernizacyjne toalet. By mogły z nich korzystać osoby o różnym stopniu niepełnosprawności, nie tylko ruchowej, dobrano odpowiednie produkty o możliwie jak najbardziej uniwersalnym i funkcjonalnym charakterze.

Dzięki zastosowanym rozwiązaniom dostępny dla osób z ograniczeniami ruchowymi stał się nie tylko główny budynek, ale także piwnice oraz północny taras. W piwnicach wyrównano poziomy podłogi a także przystosowano toalety.

Rozwiązania wdrożono przy pełnym poszanowaniu zabytkowego charakteru budynku i otoczenia.

Dowodem uznania – oprócz otrzymanego wyróżnienia – jest organizowana właśnie w Dworku Białoprądnickim gala wręczenia statuetek Lodołamacze, przyznawanych przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.