Przeskocz do treści
O fotografii i sztukach wizualnych | Dworek (pop)kultury
Inne

O fotografii i sztukach wizualnych | Dworek (pop)kultury

Jak działają na nas obrazy? Dlaczego fotografia potrafi szokować? Jakie emocje wywołują sztuki wizualne? Jak wygląda performans w Polsce? Czy zwracamy uwagę na plakaty, bilbordy i outdoor? O fotografii i sztukach wizualnych Agata Kempa będzie rozmawiać z Tomaszem Gutkowskim z Krakow Photomonth.

Przełom maja i czerwca dla krakowian, miłośników fotografii i pasjonatów sztuk wizualnych od lat kojarzy się z Miesiącem Fotografii. Tegoroczna jubileuszowa 20. edycja po raz kolejny będzie zaangażowana poprzez krytyczne komentarze aktualnych zjawisk społecznych i geopolitycznych, stawiając na pierwszym miejscu człowieka i różnorodność. W Dworku Białoprądnickim również dołączamy do tego wielobarwnego i zaangażowanego festiwalu.

Wstęp wolny

5 czerwca 2022 o 11:00 spotykamy się na kolejnym odsłonie Dworek (pop)kultury. Tym razem będziemy gościć Tomasza Gutkowskiego, menadżera kultury, animatora życia fotograficznego i wieloletniego Dyrektora festiwalu Miesiąc Fotografii. Porozmawiamy o szeroko pojętych sztukach wizualnych, tym, jak na nas oddziałują, jakim debiutom warto się przyjrzeć i czy fotografia ma jakieś granice.


DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FB

Kim jest Tomasz Gutkowski?

Tomasz Gutkowski – menadżer kultury z wieloletnim doświadczeniem, animator życia fotograficznego w Polsce, organizator kilkudziesięciu wystaw fotograficznych w kraju i za granicą, organizator festiwalu Miesiąc Fotografii, Prezes Zarządu Fundacji Sztuk Wizualnych. Przez pięć lat był redaktorem największego polskiego internetowego magazynu o fotografii Fotopolis.pl.

Czym jest Dworek (pop)kultury?

To przestrzeń dla młodych, starszych, mniejszych, większych, przyjaciół, znajomych, dla Ciebie, w której możesz swobodnie porozmawiać o popkulturze w ekspercko-amatorskim gronie. Spotykamy się w jedną niedzielę w miesiącu w Plenerze Dworku Białoprądnickiego (ul. Papiernicza 2, Kraków). Będziemy gościć specjalistów i specjalistki, praktyków i praktyczki, ale też zwykłych ludzi, którzy (pop)kulturę mają w sercu. Nie obędzie się bez koca, leżaka, świeżych owoców czy gofrów. Nie zapomnij przynieść czegoś smacznego.

Po prostu przyjdź do Dworku Białoprądnickiego, rozsiądź się
wygodnie na kocu albo w leżaku, zjedź śniadanie w plenerze i podyskutuj o
popkulturze – serialach, filmach, grach, plakatach, nowościach wydawniczych,
artystach i artystkach.

Dowiedz się więcej o cyklu.

Koordynatorka projektu:
Agata Kempa
agata.kempa@dworek.eu