Przeskocz do treści
Postacie z seriali: Killing Eve, Opowieści podręcznej i Euforia
Inne

Zacznijmy z serialami i filmami | Ruszamy z nowym cyklem Dworek (pop)kultury

Jeszcze jeden odcinek? Tani poniedziałek w kinie?
Współdzielone konto na Netlifxie? Gulity pleasure z Tomaszem Karolakiem? A może
zarwana noc z Cyberpunkiem? My też jesteśmy miłośnikami popkultury i właśnie zaczynamy nowy cykl Dworek (pop)kultury!
Na pewno będziemy
mieli, o czym porozmawiać.

Po prostu przyjdź do Dworku Białoprądnickiego, rozsiądź się wygodnie na kocu albo w leżaku, zjedź śniadanie w plenerze i podyskutuj o popkulturze – serialach, filmach, grach, plakatach, nowościach wydawniczych, artystach i artystkach.

Pierwszą gościnią będzie dr Olga Szmidt, która wprowadzi nas w świat popkultury. Porozmawiamy o trendach we współczesnych filmach i serialach. Będzie o schematach narracyjnych, postaciach kobiecych, nie zabraknie więc feministycznego spojrzenia. Zahaczymy o tendencje w serialach kryminalnych i nie zapomnimy o fenomenie streamingu.

Kim jest Olga Szmidt?

Olga Szmidt to literaturoznawczyni, krytyczka literacka i telewizyjna, redaktorka naczelna portalu Popmoderna. Na co dzień pracuje w Katedrze Krytyki Współczesnej na Wydziale Polonistyki UJ. Autorka monografii naukowych „Korespondent Witkacy” (Universitas, 2014) oraz „Autentyczność: stan krytyczny. Problem autentyczności w kulturze XXI wieku” (Universitas, 2019), biografii „Kownacka. Ta od Plastusia” (Czarne, 2016) oraz tomu „Odkrywanie Ameryki. Wybór tekstów krytycznych z lat 2010–2017” (WUJ, 2018). Wydała także autorski notes „Finlandia. Książka do pisania” (Austeria, 2017). Mieszka na krakowskim Kazimierzu.

Czym jest Dworek (pop)kultury?

To przestrzeń dla młodych, starszych, mniejszych, większych, przyjaciół, znajomych, dla Ciebie, w której możesz swobodnie porozmawiać o fause rolex popkulturze w ekspercko-amatorskim gronie. Spotykamy się w jedną niedzielę w miesiącu o 11:00 w Plenerze Dworku Białoprądnickiego (ul. Papiernicza 2, Kraków). Będziemy gościć specjalistów i specjalistki, praktyków i praktyczki, ale też zwykłych ludzi, którzy (pop)kulturę mają w sercu. Nie obędzie się bez koca, leżaka, świeżych owoców i śniadania. Weź rower, coś smacznego i wpadnij do Dworku.

Wstęp wolny.


Koordynatorka projektu:
Agata Kempa
agata.kempa@dworek.eu