Przeskocz do treści
Dzień Dziecka
Inne

Dzień Dziecka

W niedzielę 3 czerwca w Dworku Białoprądnickim spotkacie Kota w butach, Kaczkę Dziwaczkę, Samochwałę i Pana Kleksa, rozdającego piegi. Będzie słoń z trąbami dwiema i popłyniemy na wyspy, których nie ma. Wszyscy, i duzi i mali,przeniesiemy się do Bajkowego Świata Pana Brzechwy. Czy macie na to ochotę? Zatem cała naprzód ku nowej przygodzie!

Podczas zabaw i konkursów przypomnimy sobie fantastyczne postaci z baśni i wierszy Jana Brzechwy. Imprezę rozpoczniemy o godz. 15.00 rozstrzygnięciem konkursu plastycznego „Wiosna w mojej okolicy”, chwilę później wystartuje bajkowa sztafeta wyzwań z nagrodami dla każdego, kto zaliczy bieg w siedmiomilowych butach, wędkowanie z księżycem i żabie skoki.

Na najmłodszych czeka tego dnia wiele atrakcji: pokazy i konkursy służb mundurowych: Policji, Straży Pożarnej i Straży Miejskiej, malowanie na płocie, tworzenie gigantycznej stonogi, baśniowa przebieralnia DIY, czy dmuchane miasteczko. W specjalnie wydzielonej strefie znajdzie się „Kącik malucha”, gdzie oprócz zabaw prowadzonych przez animatorów, będą czekały również koce i książeczki z wierszami Brzechwy.

Dzieci, lubiące odkrywać nowe zakątki świata, zapraszamy na mini spotkanie podróżnicze „Mała Nikaragua”. W co lubią bawić się dzieci w Nikaragui? Jak wygląda ich szkoła? Czy lubią się uczyć? O tym opowie s. Barbara, misjonarka. Spotkanie odbędzie się o godz. 17.00 w sali teatralnej.

Podczas Pikniku czekają też na wszystkich konkursy rodzinne, m.in. na najfajniejsze wykonanie ulubionej piosenki z „Akademii Pana Kleksa”. Nagrodą będzie nagranie tego utworu w profesjonalnym Studiu Nagrań im. Janusza Muniaka!

Naszą scenę i mikrofon oddamy tego dnia dzieciom! Każdy maluch, który przyjdzie do Dworku ze swoim ulubionym wierszem Brzechwy, będzie mógł do nas podejść i go przeczytać.

By bliżej poznać postać Jana Brzechwy, dla maluchów nieco starszych i dorosłych, stworzymy specjalny „Zagajnik ciekawostek”. Niejeden fakt mocno was zaskoczy! Bo któż przypuszczałby, że autor przepięknych bajek… panicznie bał się malutkich dzieci?

Wielki muzyczny finał Dnia Dziecka zapewni zespół YOY (czyt. Why O Why), duet tworzony przez charyzmatyczną wokalistkę Joannę Markowską i Szymona Wyrembaka, wokalistę i gitarzystę takich formacji jak Terapia Wyremfunk czy Bunga Band. Koncert odbędzie się o godz. 18.00.