Przeskocz do treści
Emocje narysowane
Inne

Emocje narysowane

Zapraszamy do Galerii Zajazd na wernisaż prac Andrzeja Hisztina. Będzie można obejrzeć kilkadziesiąt rysunków nieżyjącego już artysty, rysowanych głównie ołówkiem, w mniejszości kredką. To rysunki pełne niepokoju, emocji, świata wewnętrznych przeżyć, inspirowane pewną platoniczną miłością. Wydarzenie odbędzie się 11 czerwca (sobota) o godz. 18.00 w Zajeździe Kościuszkowskim.

Twórczość Andrzeja Hisztina bardzo przypomina mroczne prace znanego rysownika – Edmunda Monsiela. Prace wykonane są głównie ołówkiem na papierze w formacie A4 i A3. Przeważa w nich kolor szary, prawie przechodzący w czarny. Hisztin korzystał też z kolorowych kredek, prawdopodobnie w chwilach dobrego samopoczucia. Malowane twarze mogą wzbudzać niepokój, wyrażają jednak jego własny, wewnętrzny, prawdziwy świat oraz uczucia.

Na rysunkach widoczne są napisy w języku rosyjskim oraz daty. Bardzo często pojawia się imię i nazwisko znanej piosenkarki – Ireny Jarockiej. Można się tylko domyślać, że chodzi o miłość platoniczną lub o konkretny utwór z repertuaru artystki, który miał dla Hisztina szczególnie duże znaczenie. To wszystko domysły, które pozwolą odbiorcom jego twórczości uruchomić wyobraźnię…

Artysta zmarł w 1993 roku, został pochowany na cmentarzu w Nowym Targu.

Zajazd Kościuszkowski
Wstęp wolny