Przeskocz do treści
ENERGIA WYOBRAŹNI / Polski surrealizm i realizm magiczny
Inne

ENERGIA WYOBRAŹNI / Polski surrealizm i realizm magiczny

Prace wybitnych polskich współczesnych artystów tworzących w nurcie surrealizmu i realizmu magicznego będzie można podziwiać od 19 maja do 9 czerwca 2023 r. w Dworku Białoprądnickim.
Maja Borowicz, Rafał Olbiński Arkadiusz Dzielawski, Zbigniew Hinc, Jarosław Jaśnikowski czy Tomasz Sętowski to tylko częściowa reprezentacja pełnej grupy znakomitych artystów.
Na wystawie zatytułowanej „Energia Wyobraźni” zostanie zaprezentowanych 26 niezwykłych dzieł sztuki oraz kilka rzeźb z brązu. Zdumiewa znakomity warsztat ich twórców, staranność, perfekcja wykonania, dbałość o detale oraz interesująca tematyka.
Dzieła, które powstały w nurcie surrealizmu i realizmu magicznego cieszą się rosnącym zainteresowaniem publiczności, ponieważ kierunki te wymagają od twórców nie tylko doskonałego warsztatu, lecz również ogromnej wyobraźni oraz kreatywności.
Surrealizm i magiczny realizm – w tych kilku słowach słowach zawiera się całe bogactwo wyobraźni artystów, posiadających nieprzeciętny talent, potrafiących spojrzeć na świat w sposób zupełnie wyjątkowy. Zanurzając się we własnych fantazjach i wyobrażeniach tworzą dla widza alternatywne rzeczywistości rodem z filmu Avatar czy gry Wiedźmin.
Światy: rzeczywisty i fantazji przenikają się wzajemnie i tylko od wrażliwości oraz wyobraźni odbiorcy zależy, w którym miejscu dostrzeże niewytyczone, subtelne granice między nimi.
Artyści:

Maja Borowicz
Wojciech Brewka
Dawid Czycz
Arkadiusz Dzielawski
Zbigniew Hinc
Jarosław Jaśnikowski
Anastasiya Markovych
Rafał Olbiński
Tomasz Sętowski
Dariusz Ślusarski
Jacek Walczak

OTWARCIE WYSTAWY: 19 maja 2023 r., g.19.00
Miejsce: Budynek Główny, Sala Złota, Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”
Kuratorzy: Piotr Pątko, Dorota Halberda

Wystawa czynna w dniach: 19 maja – 9 czerwca 2023 r. w g. 10.00-18.00.
Uwaga: w dniach 20 maja i 2 czerwca wystawa niedostępna dla zwiedzających.
Wstęp wolny

Patronat medialny: Jazzkultura

Prace pochodzą ze zbiorów prywatnych.