Przeskocz do treści
Fest Granie 19:30 | 17 sierpnia 2018
Inne

Fest Granie 19:30 | 17 sierpnia 2018

Dinosaurs Are Dead to rockowy meteoryt, który spadł na Ziemię w 2015 roku, gdzieś w okolicach Krakowa. Zespół tworzy czwórka przyjaciół, poświęcających każdą wolną chwilę na tworzenie nowego, chwytliwego materiału, który już podbija listy przebojów. Ich brzmienie rozgrzewa każdą widownię, to wybuchowa mieszanka rocka i muzyki popularnej.

Dinosaurs Are Dead zostali nagrodzeni w Przeglądzie Kapel Juwenalia UEK 2017, byli finalistami Emergenza Festival, wygrali nagrodę publiczności na MAM Festiwal oraz nagrodę ŚFKS ufundowaną przez Browar Kraftwerk.

Kolejnym artystą tego wieczoru będzie Bartas Szymoniak! Twórca stylu BEATROCK – gatunku łączącego elementy beatboxu, wokali i żywych instrumentów. Absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, sam tworzy dźwięki perkusyjne i instrumentalne, zestawia je ze swoim śpiewem i tym samym tworzy oryginalne, wyjątkowe kompozycje. Niegdyś finalista „Idola” i wokalista legendarnego zespołu Sztywny Pal Azji, wydał już dwa solowe albumy. Ostatni z nich zatytułowany „Alarm”, wypełniony jest tekstami poetów z pokolenia Kolumbów i utrzymany w stylistyce beatrockowej. Marek Sierocki powiedział o nim: „Ty tworzysz nowy gatunek muzyki”.

Wszystkie dźwięki tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy (bas, perkusja, trąbki, śpiew itd.) a następnie zapętla na tak zwany looper. Dźwięk po dźwięku, warstwa po warstwie, tak powstają kompozycje artysty – człowieka orkiestry. Towarzyszy mu jedynie gitarzysta i wokalista – Michał Parzymięso.

Koncerty Bartasa to wyjątkowa uczta dla osób ceniących nowatorstwo w sztuce. Przygotujcie się na prawdziwą paletę emocji inteligentnie ubranych w rock, alternatywę, czasem folk czy blues.

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki – scena plenerowa

17 sierpnia (piątek), godzina 19.30

Wstęp wolny!