Przeskocz do treści
FestGranie
Inne

FestGranie

Tego lata Dworek Białoprądnicki proponuje coś nowego – sobotnie wieczory (godz. 18:00) należeć będą do młodych. FestGranie to festiwal, na którym usłyszymy zespoły, które jeszcze nie raz obiją się nam o uszy. A może już nie są anonimowe, bo dostrzegliście je wcześniej na szklanym ekranie? Wiele z nich dało się już poznać dzięki świetnym występom w popularnych obecnie programach tj. „Must be the music”, „Mam talent”, czy „X-Factor”. Każdy zespół to muzyczna indywidualność z doskonałym repertuarem. Póki nie wypłynęli na szeroki wody, łapcie w Dworku ich koncerty za darmo!
Zagrają: Qferau, Zgredybillis, Bartek Przytuła Quartet, Que Passa, Krakow Street Band, Fabryka Zabawek, Yoachim, Legend Of Kazimierz.
W razie niesprzyjającej pogody koncerty będą odbywać się w Sali Kominkowej
30 sierpnia – The Fuse
Zespół The Fuse to wyjątkowe połączenie pozornych sprzeczności: doświadczenia i młodzieńczego zapału, chilloutu i pulsującej energii, a wreszcie oldschoolu i intrygującej elektroniki. Wszystko zespojone niekończącymi się pokładami pasji oraz magnetycznym groovem. Muzyka zespołu to szeroko pojęte okolice funku, soulu i chillout-u. Zespół stawia głównie na własne kompozycje, ale w repertuarze posiada także covery twórców takich jak The Meters, Aloe Blacc, czy Galactic.
Bardziej doświadczeni (Marcin Młynarczyk, Aleksander Sroka, Kacper Matuszewski, Grzegorz Kosowski) współpracują m.in. z takimi grupami jak : „Czarne Korki” (muzyka do tekstów Michała Zabłockiego), „Yoda” (muzyka filmowa z udziałem Marcina Świetlickiego), „Harmonijkowy Atak”, „Little They Know” oraz „Gienek Loska Band”. Pozostała dwójka (Agnieszka Sieńkowska, Paweł Zydroń) to bardzo utalentowani debiutanci, którzy swoje talenty rozwijają w błyskawicznym tempie, nie dając tym starszym nawet chwili oddechu.
<
>
„Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.”