Przeskocz do treści
Góralskie brzmienie
Inne

Góralskie brzmienie

Góralskie brzmienia w nowoczesnych aranżacjach to nasza nowa propozycja koncertowa na jeden z grudniowych wieczorów. W najbliższy czwartek 15 grudnia w kameralnym składzie wystąpią u nas muzycy z zespołu WANTA: Adam Drzewiecki, Marcin Knutelski, Michał Jajeśnica.

„Wanta” jest autorskim pomysłem skrzypka Marcina Knutelskiego oraz producenta muzycznego Adama Drzewieckiego. Projekt ten, chociaż inspirowany kulturą i muzyką góralską, łączy w sobie elementy rocka, popu, dubstepu i muzyki elektronicznej. Ekspresyjny styl gry na skrzypcach i wokal Marcina na tle różnych stylów muzyki dają niesamowite efekty i dostarczają niezwykłych wrażeń.

Skład zespołu podczas koncertu:

Marcin Knutelski-skrzypce i vocal
Adam Drzewiecki – klawisze
Michal Jajeśnica – gitara

Marcin Knutelski – wokalista, skrzypek. Absolwent Politechniki Krakowskiej oraz student Akademii Górniczo–Hutniczej w Krakowie. Swoje umiejętności szlifje pod okiem znanych pedagogów wokalnych, m.in. Sonii Lachowolskiej, Katarzyny Godzisz i Jnr Robinsona. Uczestnik warsztatów wokalnych „Vocal Expression Masterclass” prowadzonych przez Jaime Vendera i Jnr Robinson. Współtwórca kilku projektów muzycznych: Drużyna Mistrzów – „Kraina Idealna”, w którym wzięli udział m. in. Roman Boski oraz Pih, „Licho nie śpi” – Jahbestin Soundsystem.

Adam Drzewiecki – muzyk – pianista, klawiszowiec, aranżer, producent muzyczny. Absolwent Instytutu Jazzu w Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracuje z Januszem Radkiem i zespołem Pudelsi, a do tego angażuje się w szeregu innych projektów. Prowadzi własne studio nagrań DMP Studio.

Termin: 15 grudnia, godz. 18.00

Miejsce: Piwnice Dworku, ul. Papiernicza 2.
Wstep wolny