Przeskocz do treści
I Białoprądnicki Mityng Sportowy
Inne

I Białoprądnicki Mityng Sportowy

Prądnik Biały doczekał się pierwszej sportowej inwestycji w dzielnicy – ścieżek biegowej i Nordic Walking. Będzie można na nich korzystać z rad zawodowych trenerów. Uroczyste otwarcie nastąpi 5 października w Dworku Białoprądnickim, a dokona go Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Otwarcie ścieżki do biegania i nordic walking będzie dużym sportowym wydarzeniem zarówno dla dużych, jak i małych mieszkańców Prądnika Białego. Tuż po godz. 12. na ścieżkę Nordic Walking wyruszą seniorzy, a po nich biegacze. Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnej rozgrzewki już od godz. 11. Na uczestników będzie czekało wiele upominków i gadżetów.

Kiedy na ścieżkę wyruszą starsi, zaczną się również konkurencje dla dzieci. Będzie czekała na nich Spartakiada złożona z aż 10 zadań. Kręgle, latające talerze, hula-hop, rzuty do celu, unihokej, czy tor przeszkód – to tylko kilka z nich. Najwytrwalsi, którzy pokonają wszystkie przygotowane dla nich trudności, wezmą udział w losowaniu nagród rzeczowych. Równolegle odbywać się będą również zawody biegowe dla dzieci na krótkich dystansach. Na najmłodszych czekać będą także uwielbiane przez nich dmuchańce.

Ścieżki biegowa i nordic walking to pierwsza sportowa inwestycja na terenie Prądnika Białego. Nie zabraknie na nich również trenerskiego wsparcia. Dwa razy w tygodniu na wszystkich chętnych będą czekali profesjonalni trenerzy, którzy podpowiedzą jak poprawnie wykonywać ćwiczenia i uzyskiwać jak najlepsze rezultaty. Obie ścieżki wpisują się w miejski program sportowy „Kraków biega, Kraków spaceruje”.