Przeskocz do treści
Na pomarańczowym tle widać czworo roześmianych dzieci w szkolnych mundurkach
Inne

II Festiwal Małej Literatury – warsztaty szkolne

Festiwal Małej Literatury ponownie zaprasza na bezpłatne warsztaty szkolne! Tym razem skupimy się na wrażliwej stronie książek, czyli porozmawiamy o różnicach i lękach. Analizując postawy bohaterów z wybranych książek, dowiemy się czym się jest tolerancja, akceptacja i asertywność.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres magdalena.ochocka@dworek.eu

Liczba miejsc ograniczona.

Warsztaty dla klas I-III
List do Mimozy

Czy kwiaty są szczęśliwe, a czy lubią bawić się ze sobą i czy każdy z nich lubi to samo? Zapraszamy na niezwykłą podróż, która pozwoli nam poznać kolorowych bohaterów książki „Księżniczka Mimoza”, wydanej przez Wydawnictwo Wrażlive, i porozmawiać o tym, że ludzie różnią się między sobą i nie należy na siłę nikogo zmieniać i namawiać do rzeczy, których nie lubi lub się ich boi.

Prowadzenie: Anna Machacz
Czas trwania: ok. 90 min
Terminy: 3, 5 października, godz. 9.00

Warsztaty dla klas IV-VI
Płynąć pod prąd, czy z prądem

Wrażliwy warsztat na podstawie bajki filozoficznej pozwoli nam zastanowić się, czy warto płynąć pod prąd i co może sprawić, że się zatrzymamy – czy będzie to wir wodny, kaskada, kłoda a może my sami? Obserwując rezolutną Lin, bohaterkę bajki filozoficznej, oraz odważnego Maciusia z powieści Janusza Korczaka, porozmawiamy o asertywności i oswoimy lęki.

Prowadzenie: Anna Machacz
Czas trwania: ok. 90 min
Terminy: 3, 5 października, godz. 11.00

Więcej o Festiwalu Małej Literatury na stronie: www.fml.dworek.eu