Przeskocz do treści
Inne

Islandia

Kolejny „Pociąg do podróży” zabierze was w podróż do dalekiej, północnej Islandii – na małą wyspę Hrisey. Tam, gdzie nie docierają tysiące turystów I toczy się zwykłe codzienne życie Islandczyków. Zapraszamy w czwartek, 6 kwietnia, o godz. 18.00.

Na wyspę Hirsey Hania i Michał, czyli mała i duży w podróży, trafili dzięki wolontariatowi z Workaway. Spędzili tam dwa niesamowite miesiące, które wywróciły do góry nogami ich obraz tego kraju.

Tam, gdzie nie docierają tysiące turystów, toczy się codzienne zwykłe życie Islandczyków. I właśnie o nich wam opowiedzą. O zwyczajach, pracy, jedzeniu, odprowadzaniu dzieci do przedszkola i o tym, jak to jest mieszkać na wyspie o powierzchni 9 kilometrów kwadratowych. Bo islandzka codzienność to nie Golden Circle, Blue Lagoon i setki wodospadów.

Czy rzeczywiście wszyscy są tam szczęśliwi, a do tego mają pełne kieszenie pieniędzy? Czy jedzą te wszystkie dziwne rzeczy codziennie? Czy lubią turystów? Czy jedzą dużo ryb? Chętnie rozwiejemy wasze wątpliwości i przedstawimy Islandię w zupełnie inny sposób, niż się spodziewacie. Oczywiście wspomnimy też o tym, gdzie są najładniejsze widoki, jak spotkać maskonury, jaki wynająć samochód i kiedy można zobaczyć zorze.

fbDołącz do naszego wydarzenia na facebooku i zaproś na slajdowisko swoich znajomych!

Sami o sobie:

mała i duży w podróży, czyli Hania i Michał. Jesteśmy parą z Krakowa, podróżujemy wspólnie od 2013 roku. Podobno przeciwieństwa się przyciągają – potwierdzamy tę zasadę, bo każde z nas chciałoby podróżować gdzie indziej i w inny sposób, ale udaje nam się to łączyć! Może nie odwiedzamy najdalszych zakątków świata, ale zawsze staramy się jak najlepiej poznać mieszkańców poznawanych miejsc oraz ich zwyczaje. Do tego lubimy przekonywać innych do miejsc pozornie zwykłych. Na co dzień redaktor w portalu podróżniczym (Hania) i specjalista od reklam w internecie (Michał).

sala teatralna
wstęp wolny

islandia_mix

POCIĄG DO PODRÓŻY

Uwielbiasz poznawać świat i odkrywać nowe miejsca? Szukasz wskazówek przydatnych w drodze? A może podróże są Twoim marzeniem, które pozostaje w strefie planów? Zapraszamy na spotkania z ludźmi takimi jak Ty! Samolotem? Autostopem? Pieszo? Nieważne! Byle przed siebie! Tak tworzą się niezwykłe wspomnienia z podróży, którymi dzielą się z nami prelegenci.

Chcecie opowiedzieć o swoich przygodach? Napiszcie! magdalena.ochocka@dworek.eu