Przeskocz do treści
Ja, Medea
Inne

Ja, Medea

Ja, Medea? to niezwykły monodram w wykonaniu Zofii Kalińskiej oparty na osobistych wyznaniach aktorki, której prywatne życie przypomina losy bohaterek znanych dramatów – Medei, Salome, Heloizy. Spektakl zdobył uznanie na festiwalu w Edynburgu, Londynie, Kolonii i Hong Kongu, gdzie był wykonywany w języku angielskim. Zapraszamy 22 stycznia o godz. 18.00 (Piwnice).

O spektaklu:
(…) W trzy wielkie, wstrząsające monologi nieszczęśliwych kobiet Kalińska wkłada taką siłę emocji i tak pięknie konstruuje napięcia, że publiczność nawet przestaje oddychać. To po prostu świetna aktorka, która potrafi obronić każdą postać nawet dzieciobójczynię. (H. Malicka Dziennik Zachodni, 1996)

(…) Zofia Kalińska kiedyś filar teatru Tadeusza Kantora, wspaniała aktorka, prosto i krótko porównuje swoje życie z życiem Medei. Odważna, o władczym głosie, do końca prawdziwa. (Joyce McMillan Sunday arts, 1996)

(…) Zofia Kalińska jest aktorką o niezwykłej sile osobowości… Oglądać ją na scenie to wielki przywilej. (Catherine Lockerbie The Scotsman, 1997)

Spektakl odbędzie się w ramach Salonu Poetyckiego Beaty Anny Symołon SABAS

Autorski scenariusz na podstawie tekstów: Oskara Wilde’a, Roberta Duncana, Heinera Műllera i Zofii Kalińskiej.

Scenografia: Barbara Stec

Opieka reżyserska: Giovanni Castelianos

Reżyseria i wykonanie: Zofia Kalińska

Miejsce:

Piwnice, ul. Papiernicza 2
wstęp wolny