Przeskocz do treści
JAZZowy DOUBLE w Dworku
Inne

JAZZowy DOUBLE w Dworku

W ramach cyklu JAZZujemy wystąpi duet uznanych krakowskich muzyków Paulina Kujawska i Grzegorz Gryboś. Zapraszamy do Dworku w poniedziałek (26 stycznia) o godzinie 19:00. Wstęp wolny.

Paulina Kujawska – wokalistka jazzowa, jest liderką zespołu Paulina Savah Band. Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach i studentka Hochschule fuer Musik w Kolonii (Niemcy). Od 2000 r. sama uczy w Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Krakowie. Finalistka opolskich „Debiutów” z 1999 roku była solistką orkiestry Kukla Band pod dyrekcją Zygmunta Kukli, współpracowała z big bandem Akademii Muzycznej w Katowicach oraz wieloma znanymi postaciami polskiej muzyki m. in. Ewą Bem, Jerzym Filarem, Wojciechem Karolakiem. Wokalistka grała również z zespołem Lari Fari. Grupa wykonywała muzykę w klimatach smooth hip-hop i R’N’B. Swoim brzmieniem przypominała czarne formacje soulowe i funkowe lat 70-tych. Zespół wystąpił m.in. na I Scenie Hip-hopowej w Opolu i nagrał album pt.Dusza[1].

Paulina Kujawska od 2003 roku regularnie koncertuje w duecie z Grzegorzem Grybosiem w ramach projektu „Double”.

Grzegorz Gryboś jest gitarzystą, liderem zespołów, znanym muzykiem sesyjnym. Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie puzonu. Przygodę z jazzem rozpoczął w drugiej połowie lat 80-tych (finał Jazz Juniors ’87) i związał się z Big Bandem „Jaszczury”, gdzie poznał znakomitego basistę Marka Janickiego, z którego formacją Jazz Mission wielokrotnie występował w całej Polsce. Jako gitarzysta jazzowy współpracował z wieloma wybitnymi muzykami z Polski i z zagranicy m.in.: czołowym fińskim wokalistą jazzowym Juki Valipakka, węgierskim pianistą Laszlo Süle, światowej sławy indonezyjskim perkusistą Nippy Noya, Edytą Geppert, Pauliną Bisztygą i artystami Piwnicy pod Baranami.