Przeskocz do treści
Jazzowy wieczór
Inne

Jazzowy wieczór

JAZZować, będziemy już poniedziałek (27 kwietnia) o godzinie 19:00. Wystąpią Agnieszka Cywińska – Olma i Marek Olma. Zapraszamy do piwnic Dworku. Wstęp wolny.

Marek Olma – perkusista, wibrafonista, szanowany edukator, muzyk sesyjny ma w dorobku ponad 60 płyt i wiele muzyki teatralnej i filmowej. Od 24 lat koncertując w Polsce i za granicą gra z wieloma artystami prezentując szerokie spektrum różnych gatunków muzycznych. Brał udział w wielu prestiżowych festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą.

Wśród ludzi, z którymi współpracował znajdują się takie postacie jak Ewa Demarczyk, Marek Grechuta, Grzegorz Turnau, Halina Młynkowa, zespoły Brathanki, Pod Budą, Kreszendo, Kabaret Otto oraz wielu innych. Miał szczęście spotkać się na jednej scenie z dwoma gigantami perkusji: Dennisem Chambersem i Davidem Garibaldim oraz wspaniałym marimbafonistą Leigh Howard Stevensem.

Agnieszka Cywińska – Olma – ukończyła z wyróżnieniem szkołę stopnia podstawowego i licealnego w Tarnowie w klasie fletu mgr. Andrzeja Jarmuły, biorąc udział w licznych imprezach i festiwalach muzycznych t. j. Tydzień Talentów, Festiwal Muzyki Odnalezionej, Melos Ethos i inne. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki, ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie fletu Prof. Kazimierza Moszyńskiego. Współpracowała z Capellą Cracoviensis, Sinfoniettą Cracovia, Orkiestrami Opery i Filharmonii Krakowskiej. Od 21 lat prowadzi działalność dydaktyczną ucząc gry na flecie, kontynuując równocześnie działalność koncertową. Występując solo jak i kameralnie na różnego rodzaju koncertach i festiwalach.