Przeskocz do treści
JAZZujemy...
Inne

JAZZujemy…

W każdy ostatni poniedziałek miesiąca o godzinie 19:00, Dworek kołysze się w rytm jazzowych improwizacji. Tym razem zapraszamy na koncert dwóch cenionych muzyków – Adama Niedzielina i Grzegorza Piętaka.

Na koncert zapraszamy do piwnic Dworku. Wstęp wolny.

Adam Niedzielin – absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach – Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie fortepianu – 1993r. Wyróżniony na II Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach 1990r. Występował na festiwalach jazzowych w Niemczech, Austrii, Polsce. Z zespołami Jazz Trio i Jazz Septet zdobył pierwsze nagrody na Festiwalu Jazz Juniors w Krakowie. Nagrywał ze znanym Big Bandem A. Zubka, Z. Kukli – akompaniując gwiazdom muzyki pop, blues. Obecnie ceniony muzyk sesyjny i lider własnych formacji jazzowych grających akustyczny jazz.

Grzegorz Piętak – absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej katowickiej Akademii. Jego pierwszym zespołem był bluesowy Dekiel, z którym grał kilka lat. Kolejnym etapem był zespół „Little Egoists” Marka Stryszowskiego, z którym koncertował po całej niemal Europie. W 1992 r. z zespołem Jazz Trio zdobył pierwszą nagrodę na festiwalu Jazz Juniors w Krakowie. Grał także z takimi muzykami jak: Adam Kawończyk, Marek Bałata, Wojciech Groborz, Leszek Szczerba, Adam Buczek, Marcin Jahr, Beal Street Band. W latach 1995 – 2000 pracował w zespole akompaniującym Maryli Rodowicz. Razem z kolegami założył zespół Brathanki w 1998r. Ostatnio gra nie tylko w Bratankach, ale także z zespołem Moonlight Walk Jazz Quartet oraz Kreszendo.