Przeskocz do treści
Kamil Kuzko
Inne

Kamil Kuzko

Galeria „Baszta” zaprasza na artystyczny wieczór połączony z wernisażem krakowskiego artysty Kamila Kuzko. Wernisaż: 20 lipca (piątek), godz. 20.00. Instalacja Kamila Kuzko „Obraz” jest także częścią Hearth Festival 2018 organizowanego przez Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki i Volunteer in’ Kraków. Kurator: Artur Wabik. Galeria „Baszta”, ul. Papiernicza 2, Kraków. Wstęp wolny
Instalacja site-specific Kamila Kuzko zatytułowana „Obraz” jest próbą zmierzenia się z pojęciem obrazu w wymiarze pozamalarskim. Wszak obraz to nie tylko płótno pokryte farbą, ale także szereg odmiennych znaczeń, zależnych od różnych kontekstów. Powstająca w przestrzeni galerii instalacja poddaje się im na bieżąco, wpisując się jednocześnie w dotychczasowe poszukiwania artysty, związane ze wschodnim kręgiem kulturowym i jego liturgiami.
/Artur Wabik/
***
Galeria „Baszta” to nowe miejsce na mapie sztuki współczesnej w Krakowie. Nietypowa lokalizacja i bryła galerii mają stać się punktem wyjścia do tworzenia niepowtarzalnych instalacji typu site-specific. Większość galerii w Krakowie działa w formule white cube, która zakłada zupełną przeźroczystość przestrzeni wystawienniczej, na rzecz lepszej ekspozycji dzieła. „Baszta” ma odwracać te relacje – trudna przestrzeń może w ciekawy sposób wpływać na kształt i tematykę dzieła.
https://www.facebook.com/groups/2069253930001325/
***
Kamil Kuzko (ur. w 1981) – malarz, rysownik, twórca murali. Studia na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie oraz na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Obecnie zatrudniony na stanowisku adiunkta w pracowni rysunku prof. ASP Piotra Korzeniowskiego na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie.