Przeskocz do treści
Kobieta w podróży
Inne

Kobieta w podróży

W zimowe niedzielne popołudnie zachęcamy do posłuchania rozgrzewających opowieści o zapierających dech w piersiach podróżach! Stowarzyszenie Most Kobiet zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Ogrody Kobiet. Niezwykłe kobiety, będą opowiadały o swoich niezwykłych podróżach już 1 lutego o godzinie 16:00. Wstęp wolny!

Zapraszamy rodziny z dziećmi. Dla najmłodszych będzie przygotowany kącik z zabawami i konkursami, który zorganizuje dla nas Pani Dorota z firmy „Animacje dla dzieci”.

O swoich wyprawach opowiedzą:

Kasia Kosarzycka – uczestniczyła w wyjazdach wspinaczkowych we Włoszech, Szwajcarii, Austrii. Wędrowała po górskich szlakach w Rumunii i Gruzji. W zeszłym roku wzięła udział w dwumiesięcznej wyprawie po Syberii – kajakiem!

„Pierwszy tydzień był bardzo ciężki. Wiosłowaliśmy po 10 godzin dziennie. Początkowo zakwasy na rękach dawały o sobie mocno znać. Nie jest łatwo wysiedzieć cały dzień w kajaku. Do tego Syberyjska fauna… Tysiące malutkich, krwiopijczych komarów i meszek, które znajdywały sobie najmniejsze szparki między ubraniami, żeby zaspokoić swój głód. Nie pytajcie ile mieliśmy ukąszeń, bo tego nie dało się zliczyć. I te „nieco” większe zwierzaki- niedźwiedzie syberyjskie. Tak, miałam szczęście je zobaczyć, w bezpiecznej odległości, my na wodzie (chłopaki spali, ja miałam swoją wachtę) one na brzegu lub przy brzegu, zażywające porannych kąpieli 🙂 Widoki cały czas przepiękne. Formacje skalne ciągnące się wzdłuż brzegów urzekały, zapierające dech w piersiach zachody i wschody słońca, a potem białe noce- to wszystko trudno jest opisać słowami, trzeba tam po prostu pojechać i zobaczyć.”

<

>

– Kamila Chyła IKIMASA – przez 4 lata studiowała w Japonii, zjeździła z plecakiem Azję Południowo-Wschodnią. Na blogu www.ikimasa.pl , który właśnie rusza obala mity na temat Japonii i Japończyków, rozmawia z kobietami, które zarabiają na tym, co kochają, podpowiada jak zorganizować wyprawę trekingową z dzieckiem albo gdzie podają najlepsze bruschette z truflami w Toskanii. Inspiruje do podróży, zachęca by zrobić pierwszy krok, podpowiada jak sprawić, by podróże stały się stylem życia. Podczas spotkania opowie o swojej podróży z przyjaciółką do Kambodży, Laosu i Tajlandii. Na miejscu przemieszczały się miejscowymi autobusami, tuk tukami, mini-ciężarówkami oraz łodzią.

– Ewa Majcher – z zawodu instruktorka jazdy konnej. Opowie o swoich podróżach na motocyklu, m.in. przemierzeniu trasy Kraków-Londyn.

„Elegancko zapakowałam się w plecak i torbę. Najważniejsze były rzeczy gwarantujące przetrwanie: szara taśma, 4 litry oleju i czekolada! Planowany wyjazd miał być 2 września, ale…. Wstałam 1 i stwierdziłam: jadę! To była bardzo mądra decyzja. Tego dnia zdążyłam w deszczu i wietrze dojechać do granicy polsko-niemieckiej. Zatrzymałam się w podziemnym parkingu jakiegoś centrum handlowego w Zgorzelcu….pod nadmuchami…uwierzcie – nigdy nie było mi tak dobrze! Nadmuch suszył moje przemoknięte skóry i koił głowę, która toczyła walkę z marzeniami i zdrowym rozsądkiem. Wtedy jeszcze nie rozważałam powrotu do domu, jak to? Przecież nawet nie wyjechałam za granicę… Wrócić? Nieeeee”

– Agnieszka Ptaszyńska – Od autostopowiczki do wydawczyni. Historia spełniania marzeń.

Z wykształcenia polonistka, od dzieciństwa zwiedzała z rodzicami Europę. Na studiach przerzuciła się na autostop i spanie na Couchsurfingu, a kierunki jej podróży wychodziły coraz bardziej poza świat Zachodu. Prowadzi bloga podróżniczego www.pozornie-zalezna.blog.pl , napisała kilka przewodników turystycznych. Obecnie pracuje nad własnym wydawnictwem.

– Agata Płazińska – doktorantka kulturoznawstwa; uwielbia podróże i kawę 🙂 Zainteresowania: filozofia, literatura, film. Będzie opowiadać o wyprawie do Tunezji: różnicach kulturowych, ramadanie, miejscach godnych polecenia podczas zwiedzania, rewolucji jaśminowej, wyprawie przez Saharę i oczywiście sytuacji kobiety w Tunezji i islamie.

Spotkanie jest częścią cyklu „Ogrody Kobiet” realizowanego przez Stowarzyszenie Most Kobiet. Każde ze spotkań ma inny temat przewodni. Zachęcamy do polubienia nas na facebooku i śledzenia kolejnych wydarzeń: www.facebook.com/stowarzyszeniemostkobiet

Serdecznie zapraszamy!