Przeskocz do treści
Kolejna odsłona Sceny dla Młodych
Inne

Kolejna odsłona Sceny dla Młodych

W kolejnej odsłonie cyklu Scena dla Młodych, usłyszymy koncert kameralny Natalii Stęposz i Aleksandry Bester. Zapraszamy w czwartek (27 marca) o godzinie 18:00, Wstęp wolny.

Natalia Stęposz – urodzona w roku 1995. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w Szkole Muzycznej I st. im. St. Wiechowicza w Krakowie, w klasie skrzypiec profesor Teresy Szarek. Kontynuowała naukę w ZPSM im. M. Karłowicza w Krakowie. Obecnie jest dyplomantką w klasie skrzypiec profesor Swietłany Białostockiej. Brała udział w różnych kursach skrzypcowych m. in. Letnia Akademia Muzyczna w Bałoszycach w klasie profesora Mieczysława Szlezera, a także w projekcie międzynarodowym Wonderful Youth Orchestra. Sześć lat grała w orkiestrze „Krakowska młoda filharmonia”.

Aleksandra Bester urodziła się 1995 roku.. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w PSM im. M. Karłowicza w Krakowie pod kierunkiem mgr Swietłany Białostockiej. Brała udział w konkursach skrzypcowych, oraz kursach mistrzowskich w klasie m. in. prof. Bartosza Bryły. Jednocześnie doskonaliła swoje umiejętności pod okiem takich profesorów jak Antoni Cofalik, Marcin Baranowski i Mieczysław Szlezer. Była członkiem projektu, którego celem było zgromadzenie grupy najzdolniejszych instrumentalistów z całej Europy i stworzenie orkiestry o nazwie CEI Youth Orchestra.Występowała jako solistka w cyklu koncertów z orkiestrą symfoniczną, Krakowską Młodą Filharmonią, pod dyrekcją Tomasza Chmiela.

Program:

W.A. Mozart – Sonata A dur kv 305

L. van Beethoven – Sonata F dur op.24 część 1 i 2

H. Wieniawski – Sherzo – Tarantella

P. Czajkowski – Koncert skrzypcowy cześć 2 i 3

C. Saint Saens – Havanaise

E. Lalo – Concerto russe

Akompaniament Ludmila Wojnarowska Tesarowicz

Sala Kominkowa
Wstęp Wolny