Przeskocz do treści
Kolosowe spotkania – Kolumbia
Inne

Kolosowe spotkania – Kolumbia

W nadchodzącą sobotę (8 lutego) o godz. 17:00, zapraszamy wszystkich miłośników Kolosów na kolejne spotkanie. Tematem wieczoru będzie „Kolumbia – Serce Świata”. Claudia Cardenas oraz Dominik Bac opowiedzą o wyprawie w góry Sierra Nevada de Santa Marta –najwyższe nadmorskie pasmo górskie na świecie, zamieszkiwane przez Indian Kogi i Arhuacos, którzy określającą siebie mianem Strażników Ziemi, spadkobierców prekolumbijskiej cywilizacji Tayrona, żyją w niedostępnych górach, w niezmieniony od wieków sposób i do minimum ograniczają kontakty z cywilizacją.

Do ich wiosek można dotrzeć jedynie helikopterem lub po wielodniowym marszu przez górską dżunglę. Ośnieżone szczyty które wznoszą się na ponad 5700 m n.p.m. to dla Indian odbicie całej Ziemi, lustro, w którym przegląda się ludzkość.

Nasi goście eksplorują góry Sierra Nevada od 2006 roku i powracali tam wielokrotnie, nawiązując nowe przyjaźnie w Sercu Świata.

Claudia Cardenas – urodzona w sercu kolumbijskich Los Llanos z zawodu architekt.
Uczestniczyła w wyprawach żeglarskich QNT Northwest Passage (Kolos 2007) i Cape Horn Antarctica (Kolos 2003). Pasjonatka podróży, w których najważniejsze są dla niej spotkania z ludźmi i odkrywanie różnic między kulturami. Zaraża optymizmem i miłością do rodzinnej Kolumbii gdzie wraca organizując autorskie wyjazdy oraz wyprawy docierające do żyjących pierwotnie plemion indiańskich. Pisze o Kolumbii na www.takajestkolumbia.com

Dominik Bac -­ podróżnik i fotograf, kapitan jachtowy. Jako kapitan i uczestnik spędził kilkanaście miesięcy pod żaglami jachtu STARY” w czasie dwóch wypraw dookoła Ameryki Południowej i Północnej. Na pokładzie „Starego” opłynął Przylądek Horn i współprowadził jacht przez legendarne Przejście Północno ­Zachodnie. Wyprawy były nagrodzone Kolosem 2003, Kolosem 2007 oraz Nagrodą im. Andrzeja Zawady 2005. Do Kolumbii po raz pierwszy trafił za głosem serca i dotarł tam tylnymi drzwiami płynąc Amazonką. Na codzień organizuje rejsy żeglarskie i wyprawy do Kolumbii.