Przeskocz do treści
Kolosy
Inne

Kolosy

Naszym kolejnym kolosowym gościem, będzie Piotr Opacian, kajakarz, podróżnik, pasjonat przyrody i fotografii. Od lat przemierza różne kontynenty w poszukiwaniu przygód i nieskażonej, dzikiej przyrody. Jako środek lokomocji wybrał sobie wszystko co pływa, pod warunkiem, że jest napędzane wiosłem. Zapraszamy 9 grudnia o godz. 17.00.

Składakiem (kajak składany) pływał między innymi po Beni i Madidi w Boliwii, czy górnej Lenie na Syberii; palavą (dmuchana kanadyjka) po rzekach Katuń w Górach Ałtaj, Omo na płaskowyżu Etiopii, Xingu na Wyżynie Brazylijskiej; indiańską pirogą po głównej rzece Pantanalu – Paragwaj; morskim kajakiem polietylowym po niebezpiecznych wodach Pacyfiku w chilijskiej Patagonii; czy wreszcie morskim kajakiem kompozytowym po trudnych wodach Morza Norweskiego.

W Dworku Białoprądnickim Piotr cofnie się do początków swojej przygody i wyzna dlaczego za partnera swoich eksploracji wybrał wiosło. Opowie o różnych aspektach kajakarstwa na przykładzie swoich licznych przygód i o klasycznym kajakarstwie morskim – od wielu lat jego pasji. Postara zachęcić do jego uprawiana podając wiele praktycznych rad zarówno dla początkujących jak i dla zaawansowanych.

Sponsorem Kolosowych Spotkań w Dworku jest ERV Oddział w Polsce, ubezpieczyciel podróży.

Sala Teatralna. Wstęp wolny.

fbDołącz do nas na facebooku i zaproś przyjaciół!