Przeskocz do treści
Koncert chórów
Inne

Koncert chórów

W sobotę (21 czerwca) o godzinie 12:00, rozpocznie się koncert dwóch chórów: Lutni Krakowskiej oraz norweskiego Skiens Mannssangforening. W programie usłyszymy utwory zarówno polskie, jak i norweskie.

Historia obu chórów sięga XIX wieku. Zarówno Lutnia Krakowska jak i norweski Skiens Mannssangforening są chórami amatorskimi, jednakże chęć rozwoju i ciągłego doskonalenia się doprowadziła je do wykonywania całkowicie profesjonalnych repertuarów.

Chór Skiens Mannssangforening powstał w 1895 roku. Wykonywał stare, tradycyjne pieśni, śpiewane od lat 50-tych XIX wieku. Przez wiele lat działalności, skupiał się wokół pieśni narodowo – romantycznych z tamtego okresu, ale obecnie chór ma bardzo różnorodny repertuar pieśni.

Zespół działa w Skien, położonym na południowy – zachód od Oslo. Tradycyjnie, już od wielu lat, raz w roku chór wyjeżdża w zagraniczną trasę koncertową. Jeśli jest taka możliwość, występuje wspólnie z miejscowym chórem. Takiego międzynarodowego koncertu będzie można wysłuchać w Dworku Białoprądnickim. Wspólnie z Norwegami wystąpi Lutnia Krakowska. Chór męski z Krakowa ma równie długą i bogatą historię (powstał w 1899 roku). Obecnie występuje pod batutą Marcina Wróbla.

Plener lub Sala Kominkowa
Wstęp wolny