Przeskocz do treści
dziewczynka na zielonym tle
Inne

Czereśnie Pani Marii

Znacie zespół Czereśnie? Zpraszamy do Dworku, aby poczuć soczysty smak muzyki Czereśni. Ta okazja już 13 (czwartek) i 14 (piątek) kwietnia o 18.00.

KUP BILET

Zapraszamy na koncert krakowskiego zespołu, który tworzy muzykę skierowaną przede wszystkim do najmłodszych. Czereśnie fantastycznie śpiewają o zagadnieniach ważnych nie tylko dla dzieci:

  • o zdrowiu,
  • ekologii,
  • potrzebie otwartości.

Uwaga! Koncert będzie nagrywany. Kupując bilet, wyrażacie zgodę na udostępnienie swojego wizerunku.

Czereśnie Pani Marii

Mogłoby się wydawać, że wydany ponad 120 lat temu „Śpiewnik dla dzieci” do słów Marii Konopnickiej to rzecz nieciekawa i przede wszystkim nieaktualna. Nic bardziej mylnego!

Poznajcie wraz z nami świat pani Marii, w którym liczy się to, co najważniejsze: solidarność, wspólne działanie, piękno przyrody i radosny czas. Na najnowszym albumie Andrzeja Zagajewskiego (śpiew, instrumenty strunowe), wsparł kompozycyjnie Sebastian Kaszyca (instrumenty perkusyjne, pianino). Niezawodną rolę odegrali również grający na instrumentach dętych Wojciech Wędzicha i Jakub Lewicki. Wspólnie posłuchamy utworów z nowego albumu „Czereśnie Pani Marii”, na którym artyści prezentują pełnię swoich muzycznych możliwości i szerokiego instrumentarium.

Czereśnie to jednak nie tylko albumy, ale także – kto wie, czy nie przede wszystkim – żywiołowe występy, podczas których najmłodsi słuchacze zgodnie z ideą przyświecającą muzykom zapraszani są do pełnoprawnego uczestnictwa w „koncercie muzycznym”.

Występy Czereśni to okazja do poznania całej palety instrumentów i ich brzmień: perkusji, bandżo, mandoliny, gitary basowej, a nawet tuby czy klarnetu. Młody odbiorca ma szansę uczestniczenia w prawdziwym koncercie, wykonywanym przez profesjonalnych muzyków. Sporo w tym jednak zabawy – dzieciaki wciągane są nie tylko do tańca, tupania czy klaskania, ale również do wspólnego grania utworów na małych instrumentach.

Zespół Czereśnie

Jesteśmy Czereśnie i powstaliśmy w 2017 r. w Krakowie.
Wyobraź sobie piosenki opowiadające o sprawach najważniejszych: ochronie przyrody,
dbaniu o własne zdrowie, miłości do najbliższych, poszanowaniu różnorodności.
Skierowane do najmłodszych, lecz unikające infantylizacji. Wykonywane w żywiołowej
formie, pełnej wspólnych zabaw i interakcji z publicznością. Wyobraź sobie zespół dla
dzieci inny niż wszystkie – Czereśnie!

KUP BILET

Informacje praktyczne

Czereśnie

Koncert Czereśnie Pani Marii

Data:

13 kwietnia 2023 o 18.00

14 kwietnia 2023 o 18.00

Miejsce: Sala Kominkowa (Budynek Główny) – CK Dworek Białoprądnicki (ul. Papiernicza 2, Kraków)

Bilety: 45,00zł / os. (dostępne na stronie ekobilet.pl, w kasie Dworku Białoprądnickiego oraz w miarę wolnych miejsc przed koncertem)