Przeskocz do treści
Koncert Piotra Damasiewicza i Kuby Wójcika „Diavolezza”
Inne

Koncert Piotra Damasiewicza i Kuby Wójcika „Diavolezza”


Radio JAZZKULTURA zaprasza na koncert dwóch fantastycznych artystów – Piotra Damasiewicz i Kuby Wójcika, którzy końcem 2022 roku wydali płytę „Diavolezza”. Koncert odbędzie się 18 lutego 2023 o 20.00.

Piotr Damasiewicz i Kuba Wójcik to artyści doskonale znani na scenie jazzowej i awangardowej. Obaj wyróżniają się silnym muzycznym indywidualizmem i niezależnością artystyczną. Ich duet powstał z potrzeby eksploracji sonorystycznych przestrzeni, gdzie każdy dźwięk ma znaczenie, a całość przyjmuje postać muzycznej medytacji. Intrygujące połączenie brzmienia trąbki i gitary, wzbogacone o całą gamę perkusjonaliów, wokaliz i elektroniki, otwiera wielowymiarową przestrzeń do artystycznych poszukiwań. Opowieść którą kreują, łączy w sobie duchowość i mistycyzm ze współczesnym, awangardowym podejściem do improwizacji. Płyta „Diavolezza” znalazła się w czołówce wielu końcoworocznych podsumowań uwzględniających muzykę jazzowa i improwizowaną.

Sam koncert będzie nieco inny – to czas sprzyjający wyciszeniu, medytacji i podróży na szczyt owianej legendą góry Diavolezza, w której nierzadko prowadzić nas będą transowe brzmienia.

KUP BILET

Album „Diavolezza”

Album „Diavolezza” jest efektem ich spotkania podczas rezydencji artystycznej w górskiej miejscowości Poschiavo w Alpach Szwajcarskich. Wysokogórski krajobraz oraz lokalne legendy związane z miejscami które odwiedzali, stały się bezpośrednią inspiracją dla ich muzycznych działań. Na płycie znalazły się nagrania zarejestrowane podczas dwóch wyjątkowych koncertów: we włoskim mieście Tirano i szwajcarskim Poschiavo.

Piotr Damasiewicz

Piotr Damasiewicz – kompozytor, trębacz, multiinstrumentalista, edukator, podróżnik oraz kurator międzynarodowych platform muzycznych. Oprócz studiów gry na trąbce kształcił się w zakresie kontrabasu, fortepianu, klasycznego śpiewu – w tym chorału gregoriańskiego. Studiował także dyrygenturę chóralną i kameralną, aranżację i kompozycję. W swojej twórczości sięga do języka jazzu, XX-wiecznej muzyki klasycznej, muzyki etnicznej, muzyki najnowszej, w tym europejskiej muzyki improwizowanej i eksperymentu. Damasiewicz już od ponad dekady jest w nieustannej muzycznej i nie tylko ,,drodze”. Jednymi z najważniejszych działań, na których się koncentruje, jak sam to określa, to podróże w głąb siebie i jednocześnie w głąb dźwięku.

Kuba Wójcik

Kuba Wójcik – gitarzysta i kompozytor. Twórca projektów z pogranicza jazzu i awangardy: Minim feat. Sainkho, Mad Ship, Damasiewicz / Wójcik, Kuba Wójcik’s Threak (feat. Bruun & Davidsen), a także avant-popowego duetu z Karoliną Beimcik – Karya. Jego debiutancka płyta Minim Experiment – Dark Matter uznana została za Debiut Roku 2016 wg Polish Jazz Blog. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku Jazz i muzyka estradowa. Stypendysta w Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze. Jest współzało życielem KOLD Fundacji i organizatorem Spontanicznych Kompozytorskich Spotkań. Wyróżniony Stypendium Artystycznym m.st. Warszawy na 2021 rok.


KUP BILET