Przeskocz do treści
Koncert jazzowy
Inne

Koncert jazzowy

Zapraszamy na niezwykły koncert muzyki jazzowej wykonywanej przez instrumentalistów na najwyższym, światowym poziomie. W najbliższą sobotę (27 sierpnia) o godz. 19.00 na scenie Dworku wystąpi muzyk jazzowy, saksofonista, flecista oraz kompozytor – Leszek Żądło wraz z zespołem cenionych muzyków. Wstęp wolny!

Leszek Żądło to muzyk jazzowy polskiego pochodzenia, zamieszkały na stałe w Niemczech. Studiował kierunki muzyczne w Krakowie, Wiedniu i Grazu, obecnie wykłada na uczelniach muzycznych w Würzburgu i Monachium. Pierwszy zespół – Leszek Żądło Ensemble – założył w 1972 roku, a w 1983 r., już w Niemczech, pod jego kierunkiem rozpoczął działalność Polish Jazz Ensemble.
Muzyczny dorobek Leszka Żądło to ponad 80 płyt, w których nagraniu uczestniczył, nagrania radiowe i telewizyjne, liczne koncerty, także charytatywne (m.in. w celu organizowania pomocy dla Polaków podczas stanu wojennego), organizacja warsztatów dla młodych muzyków w Niemczech i w Polsce. To także długoletni przewodniczący Stowarzyszenia na Rzecz Porozumienia Niemiecko-Polskiego, promującego inicjatywy społeczno-kulturalne. Leszek Żądło był trzecim i ostatnim partnerem życiowym znanej polskiej aktorki Barbary Kwiatkowskiej znanej miedzy innymi z filmów „Ewa chce spać” i „Jowita”.

Koncert odbędzie się w składzie:

  • Leszek Żądło
  • Wojtek Groborz
  • Tolek Lisiecki
  • Wiesław Jamioł
  • August Wilhelm Scheer

Wilhelm Scheer jest cenionym na niemieckim rynku jazzowym saksofonista barytonowym znany jednak głównie jako naukowiec, autor i wydawca książek z dziedziny informatyki. Wieloletni prezes firmy BITKOM.

Wojtek Groborz,Wiesław Jamioł i Tolek Lisiecki współpracują ze sobą w formacji JBBO i zostali przez Leszka zaproszeni do udziału w tym projekcie muzycznym.