Przeskocz do treści
Koncert kolęd jakiego nie słyszeliście
Inne

Koncert kolęd jakiego nie słyszeliście

Zapraszamy na koncert kolęd „Cicha noc” na chór i orkiestrę smyczkową w opracowaniu wybitnego kompozytora i pianisty – Macieja Małeckiego. Po prostu trzeba to usłyszeć – o wydarzenie zabiegają największe instytucje kultury w Polsce! Koncert odbędzie się 9 stycznia o godz. 18.00, Sala Kominkowa. Wstęp wolny.

Kolędy wykonają: Chór INSIEME oraz Orkiestra Kameralna Fresco Sonare pod batutą Moniki Bachowskiej.

Zbiór kolęd opracowany przez Macieja Małeckiego cieszy cię niezwykłą popularnością i zabiegają o nie największe instytucje kultury w Polsce. Dotychczas koncert został wykonany dwukrotnie przez Filharmonię Narodową w Warszawie, w Szczecinie przez Operę na Zamku, w Krakowie przez Chór Polskiego Radia, a rok później Chór PSM II st. im. Wł. Żeleńskiego, dwukrotnie z Orkiestrą Kameralną Fresco Sonare. Koncert został nagrany przez Polski Chór Kameralny (Scholę Cantorum Gedanensis) i Polską Filharmonię Kameralną (Sopot) pod dyrekcją Jana Lukaszewskiego i wydany przez niemiecką firmę Carus-Verlag Stuttgart w 2008r.

Maciej Małecki to wybitny kompozytor, pianista, pedagog. Jest twórcą muzyki instrumentalnej, orkiestrowej, rozrywkowej, teatralnej, radiowej, telewizyjnej i filmowej („Szaleństwa Majki Skowron”, „Znak orła”, „Jabłka”), laureatem licznych nagród krajowych za twórczość kompozytorską. Stale komponuje na zamówienie największych polskich instytucji: Teatru Narodowego w Warszawie, Filharmonii Narodowej, Polskiej Orkiestry Radiowej, NOSPR oraz wielu solistów i zespołów, które chętnie włączają jego kompozycje do swojego repertuaru.