Przeskocz do treści
Koncert przyjaźni
Inne

Koncert przyjaźni

W najbliższy poniedziałek, 3 lipca o godzinie 19:00 zagra u nas Reprezentacyjna Orkiestra Policyjna Holandii. „Koncert przyjaźni” zakończy się spotkaniem integracyjnym polskiej i holenderskiej policji. Wstęp wolny, ul. Papiernicza 2.

Het Nederlands Politie Orkestr to orkiestra symfoniczna składająca się z 72 muzyków, którzy służą w holenderskiej Policji. Orkiestra powstała w 1995 roku i jest muzyczną wizytówką Policji w Holandii. Posiada bardzo szeroki repertuar i wykonuje utwory prezentujące prawie wszystkie style muzyczne. Dzięki koncertom orkiestry na całym świecie, policja holenderska zacieśnia współpracę i buduje relacje przyjaźni z innymi krajami.

Taki jest także cel jej wizyty w Polsce – budowanie relacji przyjaźni z polską policją oraz wspieranie stosunków polsko-holenderskich.

Orkiestra gościć będzie w Małopolsce w od 29 czerwca do 4 lipca i odwiedzi takie miasta jak Oświęcim, Krynica-Zdrój, w tym także Kraków i Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”.
Organizatorami pobytu są: Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Stowarzyszenie Siemacha, Łukasz Lech, Fundacja Violin&Piano oraz Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki .

Program wydarzenia:

– Występ zespołu Kuba Jaźwiecki Trio (Stowarzyszenie Siemacha)

– Występ zespołu Voodoo Seeds sierżanta Michała Walczaka

– Koncert Het Nederlands Politie Orkestr wraz ze śpiewaczką Laurą Fygi

– Spotkanie integracyjne członków polskiej i holenderskiej Policji