Przeskocz do treści
Koncert w kratkę
Inne

Koncert w kratkę

Dudy to jeden z najbardziej charakterystycznych szkockich instrumentów. A może nawet jedyny, z którym w ogóle łączymy ten piękny zielony kraj? Podczas „Koncertu w Kratkę” w niedzielę (21 czerwca) o godzinie 11:00, poznamy Szkocję i inne „kratkowane” kraje. Muzycznie przewędrujemy przez wzgórza Zielonych Wysp w rytm najpiękniejszych melodii ze Szkocji… i nie tylko!

Szkocja to nie tylko dudy i kraciaste materiały – to także piękne utwory, pieśni o bohaterach, historie o dzielnych wojownikach i ich ukochanych, które czekały na nich w wielkich zamczyskach. Szkocja to także niezwykłe tańce! Tańczyli mężczyźni – sprężyście przeskakując nad mieczami, wirując w żywiołowych highland dances i zachwycając swoją sprawnością. Ale tańczył też panie – zwiewne i piękne tańce dworskie w długich białych sukniach. Tradycja tańców highland i scottish country dances przetrwała do dziś i część z tych tańców na pewno zobaczymy podczas Koncertu w Kratkę!

Ze Szkocji nie daleko jest także do innych krajów brytyjskiej Wyspy – Irlandii, Walii i pięknej królewskiej Anglii. Przeniesiemy się tam na dźwiękach instrumentów – fletu, klarnetu, fagotu oraz gitary i fortepianu. A do szkockich zamczysk i na szkockie wzgórza wrócimy dzięki wspaniałym, zagrzewającym do walki i tańca dudom!

Koncert w Kratkę to ostatni w tym roku szkolnym koncert z cyklu „Dzieci – dzieciom”, organizowany przez Centrum Muzyki i Muzykoterapii GAIA. Formuła, jak zawsze będzie skierowana do najmłodszych słuchaczy (0-5 lat) – muzyczny głos zabiorą nie tylko występujący artyści (dorośli i nieco młodsi), ale także publiczność. Będą wspólne tańce, śpiewy i nauka prostych muzycznych zabaw. Jak zawsze, podczas koncertu organizatorki i prowadzące – Katarzyna Marczak i Agata Stawska – zaprezentują, w jaki sposób odbywają się regularne zajęcia GAI i zachęcą do udziału i kontynuacji muzycznej baśni.

Sala Kominkowa
Wstęp 15 zł (dla stałych słuchaczy Gai 10% zniżki) można kupić od 9 czerwca na wszystkich zajęciach CMM Gaia (we wszystkich lokalizacjach), lub na miejscu koncertu na godzinę przed rozpoczęciem (w miarę dostępności).

Można również dokonać zakupu przelewem, na konto CMM Gaia 37 1140 2004 0000 3002 7412 4801 z dopiskiem „Koncert w Kratkę – ilość biletów – nazwisko”.

W celu rezerwacji prosimy o kontakt telefoniczny (535 86 99 33) lub emailowy kontakt@centrumgaia.pl