Przeskocz do treści
Koncert Wiosenny
Inne

Koncert Wiosenny

Koncert Wiosenny

Zapraszamy Państwa na „Koncert wiosenny” już we wtorek (2 czerwca) o godzinie 18:00. Utwory na klawesyn, flet traverso oraz sopran zaprezentują Bogumiła Gizbert – Studnicka, Paulina Tkaczyk oraz Joanna Radziszewska. Wstęp: 15zł.

Bogumiła Gizbert – Studnicka – klawesynistka, dyrektor artystyczny. Ukończyła z wyróżnieniem krakowską Wyższą Szkołę Muzyczną w klasie klawesynu prof. Elżbiety Stefańskiej oraz Królewskie Konserwatorium w Antwerpii (Belgia) w klasie prof. Jos van Imerseela. Od 1973 roku jest profesorem Katedry Klawesynu i Instrumentów Dawnych. Koncertuje z licznymi zespołami, wykonującymi zarówno muzykę dawną jak i współczesną zarówno w Europie jak i na świecie. Dokonała nagrań płytowych utworów Bacha, Mozarta, Vivaldiego oraz radiowych i telewizyjnych z różnorodnym repertuarem w Polsce, Francji, Belgii i Holandii. W 2003 roku nagrała „Cztery Pory Roku” A. Vivaldiego z Nigelem Kennedy oraz członkami Orkiestry Filharmonii Berlińskiej. Jest założycielem zespołów specjalizujących się w wykonawstwie muzyki epoki baroku – „Trio Gandava” (Belgia) oraz Kwartetu Św. Stanisława (Kraków), z którymi koncertuje w całej Europie. Od 1996r. jest dyrektorem artystycznym dorocznego Festiwalu Barokowego w Owernii (Francja), a od 2001r. jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Międzynarodowega Festiwalu „Młodzi Artyści w Krakowie. Od 2001 roku jest prezesem Stowarzyszenia Promującego Młodych Artystów, które zorganizowało w Polsce i za granicą około 900 koncertów w tym również spektakle operowe (Juliusz Cezar w Egipcie Haendla, La Serva Padrona Pergolesiego) i muzyczno-taneczne ( „Yerba-mate” – światowa premiera ), jak również wystawy malarstwa, rzeźby, fotografii i szkła ręcznie malowanego.

Joanna Radziszewska – sopran. Absolwesntka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie śpiewu solowego dr hab. Moniki Swarowskiej – Walawskiej. W 2007 roku zadebiutowała partią sopranową z Mszy G-dur Franciszka Schuberta z chórem i orkiestrą Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Krakowie pod batutą Enrico Trummer’a ze Stuttgartu. W 2010 roku po raz pierwszy można było usłyszeć Joannę na gruncie muzyki operowej. Wykonała wówczas partie solową w „The Fairy Queen” H. Purcell, Paul Esswood -kierownictwo muzyczne, Przemysław Klonowski – Inscenizacja i reżyseria, Orkiestra Barokowa Akademii Muzycznej w Krakowie. Obecnie koncertuje w Polsce i poza jej granicami z wieloma zespołami muzyki dawnej takimi jak : Capella Cracoviensis, Orkiestra Historyczna , Floripari – Zespół Muzyki Dawnej z Zamku Królewskiego na Wawelu oraz wieloma innymi wykonując dzieła głównie z okresu renesansu i baroku ale także z epok późniejszych.

Paulina Tkaczyk – klawesyn i flet traverso. Doktor sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie klawesynu Prof. Bogumiły Gizbert-Studnickiej oraz Hochschule für Musik we Freiburgu w klasie klawesynu i pianoforte Prof. Roberta Hilla. W 2001 r. otrzymała Nagrodę Edukacyjną Miasta Krakowa, w 2003 r. zdobyła wyróżnienie na Konkursie Klawesynowym Wyższych Uczelni Niemieckich w Saarbrücken. Za szczególne osiągnięcia artystyczne otrzymała w 2004 r. Stypendium Twórcze Miasta Krakowa, w 2005 r. „Sapere Auso” Małopolskiej Fundacji Stypendialnej, w 2007 r. Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP „Młoda Polska”, a w 2008 r. Stypendium DAAD Deutscher Akademischer Austausch Dienst. Do 2015 r. zagrała 397 koncertów.W 2014 roku wydała płytę solistyczną – Ch.S. Binder: Sei Suonate per il Cembalo op.1, kolejne dwie, nagrane z Europejską Kameralną Orkiestrą Barokową „Il Giardino d’Amore” ukażą się w 2015 roku.

Program:

• Henry PURCELL (1659- 1695)

„Music for a While”

• Georg Friedrich HÄNDEL ( 1685 – 1759)

Aria z Mesjasza

„Rejoice greatly o dauther of Sion”

• Antonio VIVALDI (1678 – 1741)

Aria z Gloria RV 589

„Domine Deus”

• Johann Sebastian BACH (1685 – 1750 )

Aria ,Aus liebe’ z Pasji wg Sw.Mateusza

• Christlieb Siegmund Binder (1723-1789)

Sonata G-dur nr 1:

– Poco Allegro

– Andantino e grazioso

– Tempo di Minuetto

na flet, klawesyn

• Wolfgang Amadeus MOZART (1756 – 1791)

Exsultate, jubilate KV. 165

• Wolfgang Amadeus MOZART

aria de Barbarine de l’opera Les Noces de Figaro