Przeskocz do treści
Książka w ciemno
Inne

Książka w ciemno

Książka? Biorę w ciemno! – to hasło drugiej edycji charytatywnego projektu organizowanego przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, a my się do niej przyłączamy. Do niedzieli 18 marca można przynieść do Dworku książki, które następnie zostaną przekazane na charytatywny kiermasz. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na leczenie Agnieszki, chorującej na ataksję Friedreicha.

W ramach akcji “Książka w ciemno” studenci zachęcają do czytelnictwa, a przy tym, wraz z Fundacją Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”chcą pomóc Agnieszce, która choruje na bardzo rzadką chorobę – ataksję Friedreicha. Dziewczyna potrzebuje codziennej rehabilitacji, która jest kosztowna.

W ramach wydarzenia organizatorzy prowadzą zbiórkę książek, które później specjalnie zapakują, tak aby nikt nie mógł oceniać ich po okładce. Następnie w dniach 20-22 marca na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie odbędzie się charytatywny kiermasz książek. Podczas jego trwania miłośnicy czytelnictwa będą mogli nabyć zebrane wcześniej lektury “w ciemno”, sugerując się jedynie cytatem z ich wnętrza lub krótką recenzją poprzedniego czytelnika umieszczoną na opakowaniu książek. Zebrane w tych dniach do specjalnych puszek datki pieniężne, zostaną przekazane na leczenie Agnieszki.

Jak możesz pomóc? Przed Tobą dwa proste kroki:

1. Przynieś do Dworku książkę lub książki i zostaw. Masz czas do niedzieli 18 marca włącznie.
2. Wybierz się na kiermasz w dniach 20-22 marca na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i kup książkę w ciemno!
Książki można również wysyłać do 18 marca na adres:
Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
ul. Rakowicka 27
31-510 Kraków

Organizatorzy będą wdzięczni za dołączenie na osobnej kartce autorskiej, krótkiej recenzji nadesłanej książki.