Przeskocz do treści
Kupa śmiechu
Inne

Kupa śmiechu

19 maja na całym świecie obchodzony jest World IBD Day – Światowy Dzień Nieswoistych Zapaleń Jelit. W Dworku będziemy go świętować w niedzielę, 21 maja w godzinach 15.00 – 18.00. Zapraszamy na wykłady oraz piknik rodzinny pod przewrotną nazwą “Kupa śmiechu”. Wstęp wolny.

W ramach pikniku odbędą się interesujące prelekcje, m.in. gastrologa, dietetyka
i psychologa. Będzie mowa m.in. o diecie w chorobach autoimmunologicznych, ważnych wskazówkach dla chorujących oraz budowaniu dobrych relacji na linii lekarz – pacjent. Oprócz tego będzie można zaopatrzyć się w bezpłatne poradniki dotyczące zapalnych chorób jelit oraz porozmawiać z innymi chorymi, wymienić się wiedzą i doświadczeniami, po prostu miło
i pożytecznie spędzić czas.

W myśl zasady „czego się Jaś nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał” organizatorzy chcą edukować nie tylko dorosłych, ale także i dzieci i młodzież. Przewidziano dla nich warsztaty edukacyjne, m.in. wykład “Wszystko, co chcielibyśmy wiedzieć o kupie, ale baliśmy się zapytać” oraz kreatywne działania plastyczne, chemiczne show, warsztaty szycia, gry i zabawy. Będzie to co kochają najmłodsi: bańki mydlane, sztuczki cyrkowe, malowanie twarzy, wata cukrowa. Podczas finału imprezy szalona, wielka bitwa na papier toaletowy.

Organizatorem wydarzenia jest Zarząd Oddziału Małopolskiego Towarzystwa „J-elita”. Więcej:

jelita