Przeskocz do treści
Kupa śmiechu
Inne

Kupa śmiechu

Jak w zabawny i przystępny sposób mówić o tematach trudnych? Towarzystwo J-elita i Dworek Białoprądnicki znalazły na to sposób – piknik rodzinny „Kupa Śmiechu”. W niedzielę 18 maja, po raz pierwszy w Krakowie, obchodzić będziemy Światowy Dzień Nieswoistych Zapaleń Jelit.

Nieswoiste zapalenie jelit to mało znana, trudna do zdiagnozowania i niezwykle uciążliwa choroba, która często wyklucza osoby chore z normalnego życia. Piknik rodzinny w Dworku Białoprądnickim ma światu o niej powiedzieć. Nie zabraknie wykładów specjalistów i konsultacji, również dla dzieci, które poprzez zabawę będą mogły zdobyć wiedzę o budowie układu pokarmowego. Dla wszystkich zainteresowanych, Towarzystwo J-elita przygotowało poradniki i informatory o nieswoistych zapaleniach jelit (chorobie Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejącym zapaleniu jelita i innych).

Organizatorzy zadbali, by cały piknik odbył się w radosnej atmosferze, pełnej waty cukrowej, baniek i kolorowych balonów. Powodów do śmiechu nie zabraknie, bo w Dworku obecny będzie Dr Clown , który poprowadzi zabawy dla najmłodszych. W programie znalazły się również warsztaty plastyczne i muzyczne, pokazy robotów LEGO oraz zumba. W trakcie pikniku nastąpi także otwarcie wystaw: NADzwyczajne życie, Terapia przez sztukę: Moje okno na świat oraz wręczenie nagród laureatom plastycznego konkursu Szpitalny pamiętnik.

Światowy Dzień Nieswoistych Zapaleń Jelit zakończy wielki finał, podczas którego dzieci zaprezentują swoją piknikową twórczość plastyczną i odśpiewają hymn imprezy własnego autorstwa.

PROGRAM IMPREZY

Piknik rodzinny „KUPA ŚMIECHU”

15.00 – 15.15 Powitanie gości i prezentacja Towarzystwa „J-elita”

15.15 – 18.00

  • zabawa dla dzieci z wolontariuszami Fundacji dr Clowna,
  • warsztaty plastyczne,
  • warsztaty muzyczne,
  • warsztaty zumby,
  • pokazy robotów LEGO,
  • konkursy z nagrodami.

Ponadto: wata cukrowa, słodkości od CIUCIU, kolorowe balony z helem, bańki mydlane.

15.30 Uroczyste otwarcie wystaw: NADzwyczajne życie, Terapia przez sztukę: Moje okno na świat oraz wręczenie nagród laureatom plastycznego konkursu Szpitalny pamiętnik.

Wykłady *

16.00 – 16.30 dr n. med. Małgorzata Sładek: Jak lepiej leczyć nieswoiste zapalenia jelit?

16.30 – 17.00 dr Bernadetta Kenic Majerczyk (Eskilstuna, Szwecja): Standardy leczenia w szwedzkiej pediatrii.

17.00 – 17.30 dr n. med. Monika Kascha-Przepióra oraz dr Agata Wasilewska: Budowa układu pokarmowego ( wykład dla dzieci).

18.00 WIELKI FINAŁ: dzieci zaprezentują swoją piknikową twórczość plastyczną i odśpiewają hymn imprezy własnego autorstwa.

* Wykłady odbędą się w Piwnicach Dworku Białoprądnickiego, natomiast część oficjalna oraz warsztaty, zabawy i pokazy dla dzieci w Sali Kominkowej i Złotej

** Dla uczestników – kawa, herbata.

Producenci zapewniają degustację preparatów żywieniowych oraz materiały edukacyjno-informacyjne. Uczestnicy będą mogli skorzystać z konsultacji ze specjalistami, porozmawiać z innymi chorymi. Towarzystwo J-elita przygotowało wydawane przez siebie poradniki i informatory o nieswoistych zapaleniach jelit (chorobie Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejącym zapaleniu jelita i in.). WSTĘP WOLNY. UDZIAŁ W WYKŁADACH I WARSZTATACH JEST NIEODPŁATNY.