Przeskocz do treści
zdjęcie zrobione ze sceny. Widać odwróconego do publiczności muzyka. Przed nim publiczność i dworek w tle.
Muzyka

Lato w Dworku Białoprądnickim – teatralne pokazy, muzyczne odkrycia i koncerty w plenerze

Lato w Dworku Białoprądnickim zapowiada się bardzo ciekawie dla mieszkańców Prądnika Białego i okolic. W każdy weekend lipca i sierpnia będą mogli oni skorzystać z serii wydarzeń muzycznych, takich jak Odkrywka czy Letnie Granie.

Zanim jednak dźwięki muzyki zagoszczą na dobre przy ulicy Papierniczej, odbiorcy obejrzą wyjątkowe pokazy w wykonaniu teatrów ulicznych organizowane we współpracy z Teatrem KTO w ramach 37. ULICA Festiwal. Wydarzenie odbędzie się w dworkowym plenerze w weekend 6-7 lipca. Wracając do muzycznych atrakcji, w piątkowe wieczory młode zespoły będą prezentować swoje umiejętności na plenerowej scenie w ramach przeglądu o nazwie Odkrywka. Od lat Dworek Białoprądnicki daje szansę zaistnienia początkującym muzykom, którym udostępnia swoją infrastrukturę, wiedzę i doświadczenie, a karierę w ten sposób zaczynała m.in. Hanka Wójciak.

Na szczególną uwagę zasługuje cykl plenerowych koncertów o nazwie Letnie Granie, stanowiących okazję do spędzenia wieczorów przy muzyce na żywo. W każdą niedzielę lata, zawsze o 19.00, ze sceny zabrzmią zróżnicowane dźwięki – od jazzu po rock, od muzyki klasycznej po nowoczesne brzmienia. Niewątpliwym atutem jest fakt, że koncerty odbywają się w pięknym otoczeniu, pod chmurką – tak wszyscy melomani mogą odpocząć po trudach całego tygodnia.

Cykl startuje w niedzielę 14 lipca koncertem Krakofonii, pierwszego i jedynego w swoim rodzaju krakowskiego chóru LGBTQ+. Tydzień później na scenie pojawi się zespół P.Unity, który rozrusza publiczność utworami w klimacie funksouljazz i rap. W niedzielę 28 lipca zagra KNEDLOVE, czyli nietuzinkowy duet muzyczno-życiowy grający muzykę alternatywną i niezależną. W sierpniu klimat stanie się nieco bardziej klasyczny – 4 sierpnia zabrzmią największe przeboje opery, opertki i musicalu, w kolejną niedzielę królować będzie folk i ethno w wykonaniu Hanki Wójciak i jej kapeli, z kolei 18 sierpnia na scenie zagości Cinemon z repertuarem w stylu rock i grunge. Na koniec sierpnia zagra Zima Stulecia – w skład projektu wchodzą muzycy znani z takich formacji jak Błoto czy EABS, czyli Marcin Rak i Marek Pędziwiatr. Ich muzyka – elektroniczna, bitowa, z domieszką jazzu i z dużą dozą improwizacji będzie idealna na pożegnanie ostatnich chwil lata. Cykl koncertów zakończy duet poszukujący przestrzeni dla zapomnianych, ludowych pieśni o nazwie Chvost, który wystąpi1 września.

Wszystkie koncerty w ramach Letniego Grania współfinansowane są ze środków Rady Dzielnicy IV Prądnik Biały. Serdecznie zapraszamy!