Przeskocz do treści
Warsztaty inspirowane twórczością Marii Pinińskiej-Bereś
Inne

Warsztaty inspirowane twórczością Marii Pinińskiej-Bereś

A gdyby tak wykorzystać wiatr, aby sam wybrał osobę, której zaniesie wiadomość od nas…? Taka myśl przemknęła przez głowę chyba każdej osobie, która kiedykolwiek patrzyła na latawiec na tle nieba. Zapraszamy na warsztaty inspirowane twórczością Marii Pinińskiej-Bereś 18 marca 2023 o 11.00.

Latwiec–list, czyli warsztaty dla rodzin inspirowane twórczością Marii Pinińskiej-Bereś. Jej Latawiec-list, na którym umieściła hasło odnoszące się do kondycji kobiety w świecie – stał się manifestacją wolności i sztuki służącej do porozumienia. Performans artystki łączył siłę twórczą z siłą natury. Podczas warsztatów pójdziemy za myślą artystki, zbudujemy duże latawce i zastanowimy się, co i komu chcemy przekazać – a co wolelibyśmy tylko wyszeptać na wiatr.

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy: dorota.halberda@dworek.eu (w tytule: Latawiec).


Miesiąc Krakowianek w Dworku Białoprądnickim

Pod egidą Miasta Krakowa Dworek Białoprądnicki organizuje w marcu wydarzenia odbywające się w ramach ogólnomiejskiego programu Miesiąc Krakowianek. To szereg spotkań, spacerów i warsztatów podkreślających wyjątkową rolę kobiet i ukazujące zarówno historyczne, jak i współczesne doświadczenia Krakowianek w aspektach społecznym, artystycznym, gospodarczym i naukowym.

Na program wydarzeń w Dworku Białoprądnickim składają się spacery historyczne, warsztaty i wykłady skupione w szczególności wokół spuścizny artystycznej Jerzego Beresia, Marii Pinińskiej-Bereś oraz Bettiny Bereś. Ich autorką jest popularyzatorka nauki, literaturoznawczyni, przewodniczka, współtwórczyni Muzeum Herstorii Sztuki Zofia Ozaist-Zgodzińska.

Zdjęcie wykorzystane w artykule: Pola krakowskiego Prądnika (fot. P. Rybak).