Przeskocz do treści
Legendy i baśnie Islandii
Inne

Legendy i baśnie Islandii

Elfy, wróżki, trolle i krasnale… Czy w XXI wieku można wierzyć w baśniowe istoty? Tak! Zapraszamy na slajdowisko-filmowisko „Legendy i Baśnie Islandii”! Przyjdźcie, poznajcie nasz nowy cykl podróżniczy i poczujcie pociąg do podróży! Już w czwartek, 15 października o godzinie 18:00.

Przez wiele wieków istniała wyspa, o której świat zapomniał. Ludzie, którzy na niej mieszkali, rzadko ją opuszczali, rzadko też ktokolwiek na nią docierał. Ci, którym się udało, mieli szansę poznać niezwykłe islandzkie baśnie i podania.

Elfy, trolle, krasnale czy wróżki mogły pomagać ludziom, lub uprzykrzyć im życie. Z ich przestrogami należało się liczyć, bo zignorowane potrafiły być bardzo niebezpieczne. Znamy takie historie z naszego dzieciństwa, z bajek opowiadanych nam na dobranoc, ale czy to możliwe, by w Ukryty Lud wierzyli dorośli ludzie? Teraz, w XXI wieku, w cywilizowanym, prężnie rozwijającym się kraju? Tak! Nie ma na wyspie Islandczyka, który nie znałby lub nie słyszał o kimś, kto spotkał kiedyś przedstawiciela Ukrytego Ludu. I o tym fascynującym fenomenie opowiedzą nasi prelegenci – Klaudyna Góralska i Krzysiek Buratyński. Wyspę odwiedzili w styczniu, a teraz przygotowują się do nakręcenia pełnometrażowego dokumentu o baśniach Północy.

Klaudyna – zakochana w Islandii, zieleni, elfach i Sagach Margit Sandemo, które doprowadziły ją wiele lat temu na tą magiczną wyspę, jako weganka z veganmakeup Kraków, przekaże też kilka info dla trawożerców

Krzysiek – muzyk, fotograf, kierowca i mechanik podczas wszystkich wypraw – od tych dookoła Europy, po te dookoła Islandii. Jako lektor VoiceStudio opowie Wam jedną, a może nawet dwie historie o Elfach…

Piwnice, wstęp wolny