Przeskocz do treści
Les Déboucheurs
Inne

Les Déboucheurs

Góralski temperament, francuska elegancja i klasyczna dokładność? Można by stwierdzić: planety tak odległe, a między nimi próżnia. Gdy na scenie tą mieszankę misternie mocuje się w ramionach improwizacji jazzowej, powstaje nowy świat, w którym niepowtarzalne emocje i brzmienia kuszą, elektryzują i uzależniają. Sami się przekonajcie! Formacja zagra u nas 23 kwietnia o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Zespół tworzą: Krzysztof Ropicki, Jakub Hubicki, Dominik Pietraszek.

Sylwetki artystów:

Krzysztof Ropicki:

Kontrabasista i basista sesyjny, wzięty sideman, student Wrocławskiej Akademii Muzycznej na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie gitary basowej Jacka Niedzieli – Meiry. Ma na swoim koncie współpracę m.in. z zespołami: Projekt’F, Daddy’s Cash, Marek Piwowczyk Trio, DSW, Alergen, Siwy Dym, Plony Jazz Project, Hatbreakers, Sokol Orkestar, Stowarzyszenie All that jazz/Art Clinic. Koncertował wielokrotnie w kraju i za granicą, zarówno w Europie, jak i w USA. Laureat licznych konkursów i festiwali, m.in. Blues Aperitiv w Sumperku oraz School & Jazz Festival.

Jakub Hubicki

Student Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Wcześniej studiował na wydziale Instrumentalistyki Klasycznej w Katowicach oraz Filozofię na Akademii Ignatianum w Krakowie.

Koncertuje od 2011 roku, zadebiutował w Teatrze Witkacego w Zakopanem, gdzie był współtwórcą oraz wykonawcą muzyki do spektaklu „In Limbo”, wystawionym w 2011 i 2012 roku. Zaczął wówczas współpracować z zespołami Meeow, Zwyk, Son in Love i ChuChu. Obecnie gra w dwóch zespołach: Harmony Trejo i Paradigmat oraz koncertuje z Adą Szulc i zespołem Zwyk.

Dominik Pietraszek

Skrzypek i Puzonista w Krakowskiej Szkole Jazzu i muzyki rozrywkowej w klasie Dominika Bieńczyckiego oraz Marka Michalaka. Przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 6 lat w Państwowej Szkole im. F.Chopina w Nowym Targu. Pomimo „klasycznego rygoru” interesował się muzyką folklorystyczną, która świetnie uzupełniała brak improwizacji w szkole. Z zespołem Regionalnym „Zielony Jawor” koncertował jak i chłonął kulturę folkową Polski, Słowacji, Węgier, Litwy,Czech czy Chorwacji, co nie pozostaje bez wpływu na styl jego improwizacji.

Serdecznie zapraszamy na koncert tej wyjątkowej formacji – nie będziecie żałować!