Przeskocz do treści
Leszek Żądło European Art Ensemble
Inne

Leszek Żądło European Art Ensemble

Wakacyjne cykle koncertów dobiegły końca. Nowy sezon rozpoczniemy koncertem znakomitego muzyka jazzowego, saksofonisty, flecisty oraz kompozytora – Leszka Żądło wraz z zespołem cenionych muzyków. Na koncert do klimatycznych piwnic Dworku, zapraszamy w piątek (5 września) o godzinie 19:00. Wstęp wolny!

Leszek Żądło to muzyk jazzowy polskiego pochodzenia, zamieszkały na stałe w Niemczech. Studiował kierunki muzyczne w Krakowie, Wiedniu i Grazu, obecnie wykłada na uczelniach muzycznych w Würzburgu i Monachium. Pierwszy zespół, Leszek Żądło Ensemble, założył w 1972 roku, a w 1983 r., już w Niemczech, pod jego kierunkiem rozpoczął działalność Polish Jazz Ensemble.

Muzyczny dorobek Leszka Żądło to ponad 80 płyt, w których nagraniu uczestniczył, nagrania radiowe i telewizyjne, liczne koncerty, także charytatywne (m.in. w celu organizowania pomocy dla Polaków podczas trwania stanu wojennego), organizacja warsztatów dla młodych muzyków w Niemczech i w Polsce. Długoletni przewodniczący Stowarzyszenia na Rzecz Porozumienia Niemiecko-Polskiego, promującego inicjatywy społeczno-kulturalne.

Wilhelm Scheer jest cenionym na niemieckim rynku jazzowym saksofonista barytonowym znany jednak głównie jako naukowiec, autor i wydawca książek z dziedziny informatyki. Wieloletni prezes firmy BITKOM. Wojtek Groborz ,Wiesław Jamioł i Tolek Lisiecki współpracują ze sobą w formacji JBBO i zostali przez Leszka zaproszeni do udziału w tym projekcie muzycznym.

Skład:
Leszek Żądło – ts
Wojtek Groborz – p
Tolek Lisiecki – b
Wiesław Jamioł – dr
August Wilhelm Scheer – bs (Niemcy)