Przeskocz do treści
Liryczny wieczór w Salonie Artystycznym
Inne

Liryczny wieczór w Salonie Artystycznym

Salon Artystyczny Beaty Anny Symołon tym razem gościć będzie poetkę Zdzisławę Felińską. Rozmawiać będziemy o jej najnowszym tomie „Z losem pod wiatr. Wiersze wybrane, poprawiane”. Na spotkanie zapraszamy dziś, 13 października, o godz. 18.00.

Na tom złożyły się wiersze z pięciu tomów poetyckich (Ulice pełne rąk, Mój gorzki taniec, Z podciętym skrzydłem, Los, Kim jestem) wydanych w latach 2008-2011, w wersji poprawionej ze względu na wiele zmian wprowadzanych na etapie opracowań i korekty. Daty wydania poszczególnych tomów nie pokrywają się jednak z czasem powstania utworów – te pisane były od lat 50. i długo pozostawały tzw. wierszami z szuflady. Ostatnią cześć zamieszczonych w niniejszym wyborze wierszy stanowią utwory najnowsze, dotąd niepublikowane.

Wiersze krakowianki są dowodem na to, że w liryce – a nie tylko prozie – przydaje się również dojrzałość, mądrość, doświadczenie. Tomiki „Z podciętym skrzydłem” i „Mój gorzki taniec” (…) zawierają sporo dobrych wierszy, pełnych powagi i zadumy nad fenomenem ludzkiego istnienia, przemijania, radości i cierpienia.
Józef Baran, Wierszowisko, „Dziennik Polski” 2009

Prowadzenie: Beata Anna Symołon

Piwnice
Wstęp wolny