Przeskocz do treści
Love is in the Air
Inne

Love is in the Air

Tego jeszcze nie słyszeliście! Zaskakujący i wizjonerski program na piłę sopranową i harfę pełen subtelnego humoru, pulsujący emocjami. Wykonanie: Jolanta Sosnowska (piła sopranowa) i Małgorzata Komorowska (harfa). Zapraszamy w niedzielę 18 lutego o godz. 17.00 (sala Kominkowa).

Bilety: 10 zł
Online lub w kasie Dworku.

fbDołącz do nas na facebooku i zaproś przyjaciół!

LOVE is IN THE AIR: kosmiczne dźwięki piły sopranowej i wibrujące mocą, zachwytem i miłością dźwięki harfy płynące z falujących girland – oto zaproszenie na oryginalny wieczór z cudownym brzmieniem tych dwóch zjawiskowych instrumentów w repertuarze filmowym, jazzowym, z akcentami klasycznymi, etno i improwizacjami. Wyśpiewane zostaną miłosne tematy poczynając od tradycyjnych irlandzkich pieśni – AIR po standardy i filmowe przeboje tj.m.in. Unforgettable, Dream a little Dream, Śniadanie u Tiffany’ego, Piękna i Bestia, Parasolki z Cherbourga, Herbatka we dwoje, Noce i dnie, Polskie drogi, Ogniem i mieczem.

Tytuły filmów mówią już same za siebie! Ścieżki muzyczne specjalnie do nich napisane to prawdziwe przeboje, słynne melodie miłości, ponadczasowe, niektóre wręcz „kultowe” jak filmy, które ilustrowały dźwiękiem. Ale w aranżacji na harfę oraz piłę i harfę, na instrumenty o tak ujmującym, pięknym i bardzo subtelnym brzmieniu, to prawdziwy ewenement! Jest to zatem niepowtarzalna sposobność, aby poznać wielkie i nie do końca zgłębione jeszcze możliwości obu niezwykłych instrumentów, które w rękach tak znakomitych artystek potrafią naprawdę zaczarować słuchacza i wyśpiewać Love in the Air.

JOLANTA SOSNOWSKA
Swą niespotykana muzykalnością artystką buduje nastrój i tworzy efekty muzyczne dotąd absolutnie nieznane. Jej ekspresja wykonawcza i doskonała gra pobudza zmysły i wyobraźnię: przywołuje na myśl śpiew anioła! (…)”. Jest prawdopodobnie jedyną kobietą w Polsce i jedną z nielicznych na świecie koncentrującą z takim powodzeniem na owym niezwykłym narzędziu stolarskim, jakim jest piła. Ta fascynująca przygoda muzyczna przyniosła jej angaże w wieku krajach europejskich, w Skandynawii, a także w USA oraz występy z orkiestrą austriacką w Peru.
http://jolantasosnowska.com

MAŁGORZATA KOMOROWSKA

Harfistka, wszechstronny muzyk prowadzący wielokierunkowe działania artystyczne, pedagog, muzykoterapeuta, oligofrenopedagog. Studiowała u wybitnej polskiej harfistki prof. Bogumiły Lutak -Modrinć (dyplom z wyróżnieniem, 1994).Grę na harfie doskonaliła na kursach mistrzowskich, m.in. u Susan Mildonian, Ursuli Holliger.

Koncertuje solowo oraz z wybitnymi artystami i zespołami w kraju i zagranicą (m.in. z Sinfonią Varsovią, Polską Orkiestrą Radiową, Filharmonią Narodową, Filharmonią Poznańską, Capellą Bydgostiensis, Teatrem Roma w Warszawie, Filharmonią Częstochowską, Operą Bytomską, Filharmonią Śląską, Filharmonią Wrocławską, Continentals Orchestra & Choir, New European Orchestra), English Singers, Uniwersity Of Manitoba Singers, New European Singers, Schola Cantorum Bialostociensis, Pueri Cantant, Sine Nomie, Izrael Kibbutz Choir, Someday).

Jest członkiem Christian Art Centre z siedzibą w Rotterdamie.

Prezentuje literaturę harfową w jej bogactwie gatunków i stylów: począwszy od muzyki korzeni: celtyckiej, irlandzkiej i latynoamerykańskiej /harfa haczykowa/, przez klasyczną aż po muzykę filmową, jazzową i rozrywkową.

Dokonała wielu nagrań muzyki klasycznej, m.in. Gloria Hosanna, A Ceromony of Carolls B.Brittena (na chór i harfę, 1995), Metafrazy na flet i harfę (1998), Rajski ptak na sopran i harfę (2000), Water Spirit (na harfę celtycką solo,2007), „Chopin na 5 kontynentach” M. Pomianowskiej(2010), a także rozrywkowej i jazzowej, udzielając solowego głosu swego instrumentu na płytach: M.Urbaniaka – Live in Holy City, Grzecha Piotrowskiego, Mate.O /wł.aranż/- „Zapominam siebie” , „Accustic Room 47”, J.Mencla – „Transitus” , Ann Hawkins – „Journey On”, Piasecznego/Krajewskiego -„Zimowe piosenki”.

W kręgu jej zainteresowań są działania interdyscyplinarne: koncerty połączone z wernisażami, wykładami, a także muzykoterapią. Wraz z wybitnymi aktorami współtworzy spektakle muzyczno-literackie i poetyckie. Swoimi fascynacjami i doświadczeniami muzycznymi dzieli się z chorymi dziećmi podczas prowadzonych przez nią zajęć muzykoterapeutycznych.