Przeskocz do treści
Magiczne brzmienia
Inne

Magiczne brzmienia

Zapraszamy na występ uczennic studium wokalnego prowadzonego przez Blankę Dembosz. Koncert pt. ”Rozśpiewany Kraków – ballady i bajania” odbędzie się 28 kwietnia o godz. 19.00 w Sali Kominkowej Dworku Białoprądnickiego. Wstęp wolny.

Magiczne brzmienia Krakowa zaprezentują: Martyna Mosio, Klaudia Makowska, Katarzyna Paś, Jadwiga Kiszka, Aleksandra Stojak, Małgorzata Bednarska, Aleksandra Frączek, Agata Salitra, Hanna Paszkiewicz.

Przy fortepianie akompaniować będzie Małgorzata Bednarska.

Blanka Dembosz – prowadząca od kilku lat kurs wokalny w Dworku Białoprądnickim – ukończyła m.in. w 2009 roku śpiew solowy w Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie prof. Ewy Wdowickiej. W latach 2006 – 2010 znajdowała się pod stałą opieką wokalną Roberta Nakonecznego. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich m.in pod kierunkiem prof. Charlotte Lehmann. Jest laureatką III nagrody na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Iuventus Canti 2009 (Vrable, Słowacja). Posiada w repertuarze muzykę różnych epok, od baroku po utwory współczesne. Dokonuje prawykonań utworów polskich kompozytorów oraz polskich prawykonań dzieł kompozytorów zagranicznych. Brała udział w Festiwalu Poznańska Wiosna (polskie prawykonanie utworu Dykyrion Juliety Szewach) w Festiwalu Muzyki Improwizowanej FRIV w Poznaniu oraz w festiwalu Soundscreen w Bydgoszczy. Występowała m.in. z Orkiestrą Filharmonii Warmińsko – Mazurskiej i zespołem muzyki improwizowanej KakofoNIKT.